MMA PLNajnowszeUFCWeili Zhang chce zostać podwójną mistrzynią UFC!

Weili Zhang chce zostać podwójną mistrzynią UFC!

Weili Zhang (23-3) w ostatnim pojedynku ponownie została mistrzynią w wadze słomkowej. Reprezentantka Chin nie zamierza na tym poprzestać, bowiem zapewnia, że chce zostać podwójną mistrzynią największej organizacji na świecie.

Zhang o porażce

”Magnum” tytuł straciła w kwietniu 2021 roku, gdy już w pierwszej rundzie znokautowała ją Rose Namajunas. Doszło do natychmiastowego rewanżu. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych okazała się ponownie lepsza – tym razem po 5-rundach wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów.

Zhang wróciła na odpowiednie tory na gali UFC 275 w Singapurze. Chinka w drugiej rundzie znokautowała naszą byłą mistrzynię – Joannę Jędrzejczyk. Weili ponownie o tytuł zawalczyła w listopadzie tego roku, gdy bez problemów drugiej rundzie znalazła rozwiązanie na skończenie przed czasem walki z Carlą Esparzą.

Zhang z drugim pasem?

Taki jest plan Weili Zhang (23-3), która chce zostać podwójną mistrzynią największej organizacji w naszym kraju. Byłoby to starcie z mocną Valentiną Shevchenko (23-3).

Myślę, że to byłaby świetna walka. Już wcześniej o niej rozmyślałam. Ona jest bardzo wszechstronną zawodniczką z pełnym arsenałem. Myślę, że można tę walkę zorganizować – jeśli UFC uzna to za stosowne.

Przypomnijmy, że Joanna Jędrzejczyk miała szansę w wyższej kategorii wagowej zmierzyć się z Shevchenko. Polka w 2018 roku po 5-rundach przegrała pewną jednogłośną decyzją sędziów.

Shevchenko może popisać się passą dziewięciu zwycięstw z rzędu. Valentina w tym roku raz obroniła tytuł, gdy w czerwcu wypunktowała Taile Santos.

Zobacz także:

Don Kasjo po zwycięstwie chce walki z Mariuszem Pudzianowskim! Co wy na to?

Kasjusz Życiński podczas ostatniego panelu konferencji PRIME SHOW MMA 4 zdradził z kim chciałby się zmierzyć po walce z Popkiem. Popularny ”Don Kasjo” uważa, że jest gotowy na duże wyzwanie sportowe. Tym samym Kasjusz liczy na pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim.

Awantura na konferencji PRIME 4! Sportowy Świr pobił się z Kałuskim! Co wy na to?

Mocne zakończenie pierwszego panelu konferencji PRIME SHOW MMA 4. Gala już w sobotę odbędzie się w Szczecinie. Gorąco było znów pomiędzy Rafałem Gawronem, a Piotrem Kałuskim. ”Sportowy Świr” postanowił spoliczkować przeciwnika – szybko musiała interweniować ochrona.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis