Weili Zhang chce drugiego pasa! Celuje w inną mistrzynię!

Weili Zhang chce drugiego pasa mistrzowskiego! Mistrzyni wagi słomkowej UFC celuje teraz w mistrzynię wyższej dywizji wagowej.

Chinka na pamiętnej gali UFC 248 w marcu tego roku pokonała decyzją sędziów Joannę Jędrzejczyk, broniąc tytułu UFC. Walka Zhang z Polką była uznana za jedną z najlepszych w historii kobiecego MMA. Przez wielu natomiast już teraz została okrzyknięta najlepszą walką kobiet, jaka kiedykolwiek toczyła się w klatce.

Weili Zhang chce drugiego pasa!

30-latka nie zamierza jednak stawać na laurach. Przeżywająca najlepszy okres w swojej karierze Chinka obrała kolejny cel w karierze.

Namierzyła bowiem mistrzynię wagi muszej Valentinę Shevchenko. Zhang chce spróbować zdobyć drugi pas mistrzowski w kobiecej dywizji i zostać drugą po Amandzie Nunes podwójną mistrzynią UFC.

„Jeśli to możliwe, to chcę rzucić wyzwanie Valentinie Shevchenko i walczyć w kolejnej kategorii wagowej.” – przyznała.

Valentina Shevchenko odkąd przeszła do kategorii muszej, to ma serię pięciu zwycięstw z rzędu. Pokonywała między innymi Joannę Jędrzejczyk, a ostatnio Katlyn Chookagian na UFC 247 w lutym tego roku. Peruwianka wygrała tamto starcie przez TKO w trzeciej rundzie.

Zobacz także:

15 czerwca kolejne znoszenie obostrzeń! Będzie można trenować?

Rząd zapowiedział kolejne znoszenie obostrzeń po pandemii koronawirusa. Sprawdźcie, co nowego nas czeka!

Co Mike Tyson sądzi o zarobkach w MMA?

„Iron Mike” wie, że zawodnicy MMA są niedoceniani. Zaznaczył, że pięściarze zawsze będą więcej zarabiać.

Czy Evander Holyfield wróci do boksu?

Tak zapowiedział! Były dwukrotny rywal Mike’a Tysona chce ponownie boksować!