MMA PLBez kategoriiWeekendowy rozkład jazdy z MMA [27-31.10.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [27-31.10.2021]

Foto: UFC News

Przed nami naprawdę ekscytujący weekend, która zwieńczy wielkie święto polskiego MMA.

Właściwie emocje zaczną się już w nocy ze środy na czwartek. Na finałowej gali tegorocznego sezonu PFl wyłonionych zostanie 6 mistrzów, z których każdy powalczy o milion dolarów. O tą wielką nagrodę starać będą się m.in. Kayla Harrison (11-0), Magomed Magomedkerimov (29-5), Movlid Khaybulaev (18-0-1, 1 N/C) czy 5 lb: Antonio Carlos Jr. (12-5, 2 N/C). Na gali wystąpi ponadto znakomita pięściarka na początku swojej kariery w MMA, Claressa Shields (1-0) czy debiutująca w organizacji Julia Budd (15-3).

Kulminacyjne wydarzenie w Abu Dhabi dopiero w sobotę, ale już w piątek czeka nas tam gala UAE Warriors 24. Zaplanowano tam dwa pojedynki mistrzowskie. Dla polskich fanów szczególnie istotny będzie natomiast występ byłego mistrza Babilon MMA – Daniela Skibińskiego (18-5).

Także w piątek coś ciekawego dla fanów freak fightów. Na gali MMA-VIP 3 w walce wieczoru pojawi się jej organizator, Marcin “El Testosteron” Najman, który podejmie Ryszarda “Szczenę” Dąbrowskiego. Wystąpi też Michał Pasternak a w rozpisce mamy również dwa… pojedynki męsko-damskie.

Na gali TFL 23 w Garwolinie do klatki powróci Sebastian Kotwica (11-2), którego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk Marcos Schmitz (17-7).

UFC 267 – wielka gala z Polakami

W walce wieczoru gali UFC 267 Jan Błachowicz (28-8) będzie bronił pasa wagi półciężkiej po raz drugi. Jego przeciwnikiem będzie aktualny nr 1 rankingu dywizji – Glover Teixeira (32-7). Na karcie głównej znalazł się też Marcin Tybura (22-6), który o wejście do TOP 5 wagi ciężkiej powalczy z Alexandrem Volkovem (33-9). Z kolei Michał Oleksiejczuk (15-4, 1 N/C) spróbuje zadać pierwszą porażkę w karierze Shamilowi Gamzatovi (14-0).

Oprócz walk Polaków nie zabraknie innych fascynujących pojedynków. O tymczasowy tytuł w wadze koguciej zmierzą się Petr Yan (15-2) vs. Cory Sandhagen (14-3). Regularnie pnący się w rankingach Islam Makhachev (20-1) skrzyżuje rękawice z Danen Hookerem (21-10). Rewelacja zeszłego roku, Khamzat Chimaev (9-0) podejmie zaś Jinglianga Li (18-6). Ciekawie zapowiada się też starcie Magomeda Ankalaeva (15-1) z Volkanem Oezdemirem (17-5).

Na karcie wstępnej pojawią się ponadto m.in. Amanda Ribas (10-2), Albert Duraev (14-3) czy Elizeu Zaleski dos Santos (22-7).

NOC Z ŚRODY NA CZWARTEK

PFL 2021 #10: Championships

Początek gali: 22:30

Karta główna (2:00):

155 lb: Kayla Harrison (11-0) vs. Taylor Guardado (3-1) – finał turnieju i walka o pas wagi lekkiej
170 lb: Ray Cooper III (23-7-1) vs. Magomed Magomedkerimov (29-5) – finał turnieju i walka o pas wagi półśredniej
155 lb: Claressa Shields (1-0) vs. Abigail Montes (2-0)
265 lb Bruno Cappelozza (13-5) vs. Ante Delija (19-4) – finał turnieju i walka o pas wagi ciężkiej
145 lb: Movlid Khaybulaev (18-0-1, 1 N/C) vs. Chris Wade (20-6) – finał turnieju i walka o pas wagi piórkowej

Karta wstępna (22:30):

205 lb: Antonio Carlos Jr. (12-5, 2 N/C) vs. Marthin Hamlet (8-2) – finał turnieju i walka o pas wagi półciężkiej
155 lb Loik Radzhabov (15-3-1) vs. Raush Manfio (14-3) – finał turnieju i walka o pas wagi lekkiej
205 lb: Omari Akhmedov (21-6-1) vs. Jordan Young (11-2)
155 lb: Julia Budd (15-3) vs. Kaitlin Young (12-11-1)
155 lb: Don Madge (9-3-1) vs. Nathan Williams (13-7)

Transmisja:

23:05 – sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS) oraz TVP Sport

NOT @KaylaH. (@ComeTheWildSide) | টুইটার

PIĄTEK

UAE Warriors 24

Początek gali 16:00

61,2 kg: Vinicius de Oliveira (16-2) vs. Sylvester Chiofumbu (7-3) – o pas wagi koguciej
65,8 kg: Do Gyeom Lee (8-3) vs. Ali AlQaisi (10-5) – o pas wagi piórkowej
77,1 kg: Andre Fialho (13-3) vs. Stefan Sekulic (14-4)
77,1 kg: Daniel Skibiński (18-5) vs. Tahir Abdullaev (11-1)
88 kg: Tarek Suleiman (11-7) vs. KB Bhullar (9-2)
77,1 kg: Mahir Mamedov (19-1) vs. Magomed Magomedov (5-0)
61,2 kg: Soo Young Yoo (7-1) vs. Sarvadzhon Hamidov (11-1)
77,1 kg: Handesson Ferreira (16-3-1) vs. Themba Gorimbo (9-2)
70,3 kg: John Mitchell (3-0) vs. Konstantios Ntelis (6-1)
83,9 kg: Imamshafi Aliev (6-0) vs. Naglis Kanisauskas (4-0)
61,2 kg: Victor Nunes (8-4) vs. Ali Taleb (4-0)
83,9 kg: Zaakir Badat (3-0) vs. Jonathan Wernz (1-0)
52,2 kg: Loveth Young (3-1-1) vs. Larissa Carvalho (3-1)
70,3 kg: Amru Magomedov (3-0) vs. Ruslan Bolkvadze (2-2)

Transmisja: Oficjalna aplikacja UAE Warriors (za darmo, po zalogowaniu)

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

MMA-VIP 3

Początek gali: 19:00

Marcin “El Testosteron” Najman vs. Ryszard “Szczena” Dąbrowski
Piotr “Mua Boy” Lisowski vs. Ula Siekacz
Michał “Wampir’ Pasternak vs. Kornel “Korniko” Zapadka
Marek Molak vs. Dariusz “Lew” Kaźmierczuk
Piotr “Henio” Szczygiel vs. Kamil Gmosiński
Paweł “Scarface” Jendruczko vs. Remi Gruchała
Michał “Polski Ken” Przybyłowicz vs. Wiktoria Domżalska
Maciej “GSP” Gandziarowski vs. Kazik Klimat
Damian “Damiano Cygano” Kamowski vs. Daniel “Achtung” Wrześniewski

Transmisja: PPV (od 29,99 zł)

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „TRANSMISJA DOSTĘPNA PRZEZ PLATFORMĘ PPV NA STRONIE WWW.MMA- VIP.PL MMA-VIP3 29.10.2021 GODZ. 19:00 MM”

SOBOTA

UFC 267

Początek gali: 16:30

Karta główna (20:00):

205 lb: Jan Błachowicz (28-8) vs. Glover Teixeira (32-7) – o pas wagi półciężkiej – ok. 22:30-22:40
135 lb: Petr Yan (15-2) vs. Cory Sandhagen (14-3) – o tymczasowy pas wagi koguciej
155 lb: Islam Makhachev (20-1) vs. Dan Hooker (21-10)
265 lb: Alexander Volkov (33-9) vs. Marcin Tybura (22-6) – ok. 21:00
170 lb: Jingliang Li (18-6) vs. Khamzat Chimaev (9-0)
205 lb: Magomed Ankalaev (15-1) vs. Volkan Oezdemir (17-5)

Karta wstępna (16:30):

115 lb: Amanda Ribas (10-2) vs. Virna Jandiroba (17-2)
145 lb: Ricardo Ramos (15-3) vs. Zubaira Tukhugov (19-5-1)
185 lb: Albert Duraev (14-3) vs. Roman Kopylov (8-1)
170 lb: Elizeu Zaleski dos Santos (22-7) vs. Benoit Saint-Denis (8-0, 1 N/C)
205 lb: Shamil Gamzatov (14-0) vs. Michał Oleksiejczuk (15-4, 1 N/C) – ok. 17:45-18:00
145 lb: Makwan Amirkhani (16-6) vs. Lerone Murphy (10-0-1)
185 lb: Yaozong Hu (3-2) vs. Andre Petroski (6-1)
125 lb: Tagir Ulanbekov (12-1) vs. Allan Nascimento (18-5)

Transmisja:

16:30 (karta wstępna) – UFC Fight Pass
17:00 – Polsat Sport

S-E-B-A-S-T-I-A-N (@S_Quintero_) / Twitter

TFL 23

Początek gali: 17:20

70,3 kg: Sebastian Kotwica (11-2) vs. Marcos Schmitz (17-7)
70,3 kg: Artur Krawczyk (1-2) vs. Konrad Furmanek (2-4)
65,8 kg: Adrian Hamerski (1-0) vs. Szymon Biłas (0-0)
93,0 kg: Mateusz Gola (1-1) vs. Tobiasz Lewandowski (1-1)
68,0 kg: Łukasz Hryszkiewicz (0-0) vs. Kamil Hadała (0-0)
83,9 kg: Karol Chudzik vs. Rafał Wysocki – walka semi-pro
100,0 kg: Jakub Filipowicz vs. Wojciech Kaźmierczuk – walka semi-pro
65,8 kg: Jędrzej Koriat vs. Dominik Przychodzki – walka semi-pro
77,1 kg: Łukasz Osiak vs. Bartłomiej Nowak – walka semi-pro
77,1 kg: Patryk Szymański vs. Wiktor Więcek – walka semi-pro

Transmisja:

17:20 – sport.tvp.pl oraz aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS
19:35 – TVP Sport

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎stoi i ‎tekst „‎POL TVP SPORT AXPOL SKIB-HED TFL23 GARWOLIŃSKA GALA SPORTOW WALKI 30/10/2021 PARTNERZY WYDARZENIA: د GMINA GARWOL MIASTO GARWOLIN STAROSTWO POWIATOWE GARWOLIN‎”‎‎

Zobacz także:

”Stormin” zawalczy jeszcze w KSW? Maciej Kawulski zabiera głos: Norman ma żółte papiery!

Norman Parke (28-7-1) zawalczy jeszcze w organizacji KSW? W tej sprawie głos zabrał Maciej Kawulski, który zapewnia, że ”Stormin” jest  osobą bardzo ciężką do współpracy. Problemem może być również wynik ostatniej walki ex zawodnika UFC.

Andrzej Wasilewski ostro o PunchDown: Nie widzę w tym żadnego elementu sportu!

Andrzej Wasilewski gwarantuje, że nie jest fanem walk na gołe pięści oraz rywalizacji na liście. Promotor boksu uważa, że nie ma w tym żadnego elementu sportu i powinno to zostać zabronione.