Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-14.07.2019]

Foto: MMA Mania
Foto: MMA Mania

Początek lipca przyniósł nam niezwykle udaną i mocno obsadzoną galę UFC 239. Kolejny weekend nie będzie co prawda tak spektakularny, jednak fani wciąż mogą znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Podczas czwartej gali obecnego sezonu Professional Fighters League w akcji zobaczymy zawodników kategorii półśredniej oraz zawodniczki wagi lekkiej. W walce wieczoru wystąpi mistrz z ubiegłego sezonu Magomed Magomedkerimov (24-5), który podejmie Chrisa Curtisa (21-5). Z kolei rywalką podwójnej mistrzyni olimpijskiej w judo Kayli Harrison (4-0) będzie Morgan Frier (4-2).

Gala ONE Championship: Masters of Destiny będzie pierwszą jaką zobaczymy na antenie TVP Sport. Walka wieczoru to pojedynek kickbokserski – Giorgio Petrosyan vs. Petchmorakot Petchyindee Academy. Jeśli chodzi zaś o MMA to zobaczymy przede wszystkim mistrzynię kategorii atomowej Angelę Lee (9-1). Nie będzie ona jednak bronić mistrzowskiego pasa, gdyż walkę Michelle Nicolini (5-2) zakontraktowano w wadze słomkowej.

Po raz trzeci swojego pasa kategorii piórkowej podczas gali Bellator 224 będzie bronić natomiast Julia Budd (12-2). Odebrać jej go spróbuje niepokonana Olga Rubin (6-0). W Thackerville wystąpi też były mistrz wagi średniej Rafael Carvalho (15-3). Jego przeciwnikiem będzie Chidi Njokuani (18-6, 1 N/C).

Tempa nie zwalnia też największa organizacja MMA na świecie. W Sacramento czeka nas bowiem gala UFC on ESPN+ 13. Walka wieczoru może wyłonić kolejną pretendentkę w kategorii koguciej kobiet. Zmierzą się w niej Germaine De Randamie (8-3) i Aspen Ladd (8-0). Po 2,5 roku przerwy do oktagonu powróci obecny członek UFC Hall of Fame Urijah Faber (34-10).  Wyzwanie dla 40-latka nie będzie łatwe, gdyż naprzeciwko niego stanie o 14 lat młodszy rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Ricky Simon (15-1).

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK

PFL 2019 #4

Atlantic City, New Jersey, USA

Karta główna (2:30):

170 lb: Magomed Magomedkerimov (24-5) vs. Chris Curtis (21-5)
155 lb: Kayla Harrison (4-0) vs. Morgan Frier (4-2)
170 lb: João Zeferino (23-9) vs. Bojan Veličković (16-9-2)
170 lb: Ray Cooper III (18-6) vs.  John Howard (27-15-1)

Karta wstępna (23:30):

170 lb: Sadibou Sy (8-4-1) vs. Glaico França (20-5)
170 lb: Handesson Ferreira (14-2-1) vs. David Michaud (15-5)
155 lb: Bobbi-Jo Dalziel (5-0) vs. Larissa Pacheco (11-3)
155 lb: Genah Fabian (1-1) vs. Moriel Charneski (3-6)

Transmisja: Facebook PFL MMA Live oraz YouTube PFL 

Znalezione obrazy dla zapytania poster

PIĄTEK

ONE Championship: Masters of Destiny

Kuala Lumpur, Malezja

Początek gali : 12:00

Karta główna:

70,3 kg: Giorgio Petrosyan vs. Petchmorakot Petchyindee Academy – walka na zasadach kickboxingu, ćwiecifnał Grand Prix wagi piórkowej
56,7 kg: Angela Lee (9-1) vs. Michelle Nicolini (5-2)
77,1 kg: Ev Ting (16-6) vs. Daichi Abe (6-3)
61,2 kg: Abro Fernandes (7-1) vs. Gary Mangat (14-2)
52,2 kg: Jihin Radzuan (4-1) vs. Jomary Torres (4-3)
65,8 kg: Troy Worthen (4-0) vs. Rui Chen (7-0)
61,2 kg: Hiroki Akimoto vs. Kenny Tse – walka na zasadach kickboxingu

Karta wstępna:

52,2 kg: Kai Ting Chuang vs. Janet Todd – walka na zasadach kickboxingu
77,1 kg: Dae Sung Park (8-2, 1 N/C) vs. Kimihiro Eto (16-4-2)
61,2 kg: Aleksi Toivonen (6-1, 1 N/C) vs. Akihiro Fujisawa (5-1)
65,8 kg: Saiful Merican vs. Mohammed Bin Mahmoud – walka na zasadach Muay Thai
56,7 kg: Adrian Mattheis (8-4)  vs. Peng Shuai Liu (6-4)
52,2 kg: Bozhena Antoniyar (2-1) vs. Bi Nguyen (5-3)
70,3 kg: George Mann vs. Sorgraw Petchyindee Academy – walka na zasadach Muay Thai
61,2 kg: Josh Tonna vs. Yoshihisa Morimoto – walka na zasadach kickboxingu

Transmisja:

12:00 – karta wstępna – profile ONE Championship – Twitter i Facebook
13:00 – FightKlub
14:30 – karta główna – aplikacja ONE Championship  (Android oraz iOS), sport.tvp.pl i aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 224

Thackerville, Oklahoma, USA

Karta główna (3:00)

145 lb: Julia Budd (12-2) vs. Olga Rubin (6-0)- walka o pas wagi piórkowej
185 lb: Rafael Carvalho (15-3) vs. Chidi Njokuani (18-6, 1 N/C)
125 lb: Juliana Velasquez (8-0) vs. Kristina Williams (3-1)
170 lb: Ed Ruth (6-1) vs. Kiichi Kunimoto (20-7-2, 1 N/C)

Karta wstępna (0:45):

205 lb: Christian Edwards (0-0) vs. Justin Vargas (3-1)
155 lb: A.J. Agazarm (0-1) vs. Jacob Landin (0-1)
190 lb: Will Fleury (5-1) vs. Antonio Jones (7-2)
155 lb: Nainoa Dung (2-0) vs. Brad Robison (3-0)
205 lb: Jordan Young (10-0) vs. Joel Bauman (3-0)
145 lb: Leslie Smith (10-7-1) vs. Sinead Kavanagh (5-3)
145 lb: Gabriel Varga (0-0) vs. Jamese Taylor (0-0)
165 lb: Kiefer Crosbie (6-0) vs. Mike Jackson (12-12)
170 lb: Kona Oliveira (1-1) vs. Joseph Holmes (0-1)
125 lb: Bruna Ellen (4-2) vs. Elina Kallionidou (7-2)
145 lb: Arlene Blencowe (11-7) vs. Amanda Bell (6-5)
145 lb: Lucas Brennan (0-0) vs. Thomas Lopez (1-4)

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN+ 13

Sacramento, Kalifornia, USA

Karta główna (02:00):

135 lb: Germaine De Randamie (8-3) vs. Aspen Ladd (8-0)
135 lb: Urijah Faber (34-10) vs. Ricky Simon (15-1)
145 lb: Josh Emmett (14-2) vs. Mirsad Bektic (13-1)
185 lb: Karl Roberson (7-2) vs. Wellington Turman (15-2)
185 lb: Marvin Vettori (12-3-1) vs. Cezar Ferreira (13-7)

Karta wstępna (23:00)

205 lb: Mike Rodriguez (10-3) vs. John Allan (13-5)
145 lb: Andre Fili (19-6) vs. Sheymon Moraes (11-3)
135 lb: Julianna Peña (8-3) vs. Nicco Montano (4-2)
145 lb: Darren Elkins (24-7) vs. Ryan Hall (7-1)
135 lb: Pingyuan Liu (15-4) vs. Jonathan Martinez (10-2)
115 lb:  Livia Renata Souza (13-1) vs. Brianna Van Buren (8-2)
135 lb: Benito Lopez (9-1) vs. Vince Morales (9-3)

Transmisja:

23:00 – UFC Fight Pass
2:00 – Polsat Sport News

Znalezione obrazy dla zapytania reebok