MMA PLArchiwumKhamzat ChimaevWażne przesłanie Chimaeva po walce: Bądźcie razem i żyjmy na tym świecie! [WIDEO]

Ważne przesłanie Chimaeva po walce: Bądźcie razem i żyjmy na tym świecie! [WIDEO]

Khamzat Chimaev (13-0) ma za sobą bardzo ważne zwycięstwo w największej organizacji na świecie. ”Borz” sobotnią wygraną zapewnił sobie walkę o tytuł w kategorii średniej. Chimaev tuż po pojedynku miał bardzo ważne przesłanie związane z bardzo poważną sytuacją, która ma miejsce na świecie.

Chimaev

Chimaev wystąpił w co-main evencie gali UFC 294 w Abu Dhabi. Khamzat ostatecznie zmierzył się z byłym mistrzem wagi półśredniej – Kamaru Usmanem. Chimaev pierwszą rundę kompletnie zdominował. Nigeryjczyk został błyskawicznie obalony, a w parterze musiał uważać, bowiem Khamzat szukał duszenia. 

W trzeciej odsłonie Usman miał swoją szansę i poszedł na całość w stójce, gdzie parę razy trafił. ”Borz” przetrzymał sytuację i zaraz dołożył kolejne obalenie. Chimaev po całym dystansie wygrał większościową decyzją sędziów.

Ważne przesłanie!

Khamzat Chimaev wyszedł z bardzo poważnym przesłaniem tuż po walce. ”Borz” odniósł się do konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Chłopaki, wiecie co się dzieje na świecie, widzicie umierające dzieci. Nie ma znaczenia, gdzie na świecie umierają dzieci. To trudne, kocham dzieci. Mam chłopca, który czeka na mnie w domu. Byłem dzieckiem w szkole, kiedy [Usman] walczył. Jestem wielkim fanem jego i jego trenerów. Ma świetny zespół. Kocham swoją pracę i jestem dziś szczęśliwy” (…) Muzułmanin, chrześcijanin, żyd nie ma znaczenia, bądźcie razem i żyjmy na tym świecie

Pojawił się też wpis o sytuacji z przeszłości związaną z ”Borzem”.

Khamzat Chimaev mówił o swojej miłości do dzieci w swoim przemówieniu po walce w #UFC294 . Oto powrót do czasów, kiedy załamał się po spotkaniu z sierotą, pokazując inną stronę tych wojowników, którzy złożyli wszystko w klatce.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis