MMA PLBoksWalka unifikacyjna Fury vs. Usyk jednak się odbędzie? Sensacyjne doniesienia zza oceanu!

Walka unifikacyjna Fury vs. Usyk jednak się odbędzie? Sensacyjne doniesienia zza oceanu!

Wieść gminna niesie, że walka unifikacyjna między Tysonem Furym a Ołeksandrem Usykiem ma wkrótce dojść do skutku!

Fury walka Usyk
Foto: Tyson Fury-Getty Images/ Bob Arum/ Ołeksandr Usyk-Soeren Stache/DPA/AFP

Bob Arum, szef grupy Top Rank zapewnia, że niebawem poznamy niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Według amerykańskiego promotora pojedynek dwóch niepokonanych pięściarzy zobaczymy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Sam Bob Arum stwierdził, że starcie nie będzie ciężkie w organizacji, jeśli Usyk rzeczywiście chce zawalczyć.

To nie będzie problem, żeby zorganizować taką walkę, jeśli Usyk faktycznie chce walczyć. Ten pojedynek prędzej czy później się odbędzie, mam nadzieję, że prędzej.

Kontynuował:

Prawdopodobnie zorganizujemy ją na początku przyszłego roku, ale nie wykluczam szybszego terminu – na przykład w grudniu tego roku. Chciałbym zobaczyć Fury’ego walczącego z Usykiem. To byłoby wielkie wydarzenie.

Słowa Aruma mogą zdumiewać, bowiem Tyson Fury w ostatnich tygodniach nie wyglądał na specjalnie zainteresowanego konfrontacją z Ukraińcem. Choć… nie od dziś wiadomo, że nic tak nie przekonuje, jak wielkie pieniądze.

Olbrzym z Wythenshawe pod koniec października w Rijadzie zmierzy się z Francisem Ngannou, byłym mistrzem UFC. Brytyjczyk jest kolosalnym faworytem bukmacherów i wszystko wskazuje na to, że bez większych problemów przejedzie się po Kameruńczyku.

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Najman nie zamierza szybko kończyć kariery: Jeszcze 8 lat orki przede mną!

Biorąc pod uwagę taki scenariusz, to walka z Usykiem w grudniu – nie jest tak abstrakcyjnym pomysłem. Kto wie, może w końcu się doczekamy?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis