MMA PLUFCWalka o miano prospekta numer jeden w wadze piórkowej? Topuria-Evloev na UFC 270!

Walka o miano prospekta numer jeden w wadze piórkowej? Topuria-Evloev na UFC 270!

Zapowiada się kolejna piekielnie mocna gala spod szyldu UFC, już na początku roku ujrzymy walkę Francisa Ngannou z Cirylem Gane. Jednak to nie wszystko! Dziś dostaliśmy informację, że na tejże gali spotka się dwóch prospektów wagi piórkowej Ilia Topuria i Mosvar Evloev, wracający po zwycięstwie z Hakeem Dawodu.

Evloev

Dwóch niepokonanych, świetnych zawodników. Szczerze mówiąc mocno mogło zaskoczyć ich zestawienie. Wielu kibiców mogło spodziewać się, że federacja będzie chciała ich konsekwentnie budować, a tutaj ich konfrontacja.

Omówienie obu zawodników!

Ilia Topuria ostatnią walkę stoczył 3 miesiące temu, gdy z dużą swobodą pokonał Ryana Halla. Przebieg walki był dosyć schematyczny i nudny za sprawą znanego stylu Halla, czyli ciągła próba wkręcenia się po nogi rywala. Topuria był na przygotowany i spokojnie zapobiegał tym próbom. Topuria to zawodnik wszechstronny, nacechowany zimną głową i dużym spokojem, oraz metodyką.

Walka chociażby z Damonem Jacksonem to prawdziwy bokserski majstersztyk w jego wykonaniu, piękne kombinację z przeplataniem płaszczyzn. Raz góra, raz dół. Coś pięknego. Walka z Zalalem to była ta metodyka, dociskanie do siatki, krótkie ciosy i cała reszta. Boksersko wydaję mi się, że to on będzie miał przewagę ze sztywnym i elektrycznym Mosvarem.

Mosvar Evloev to również niezwykle utalentowany zawodnik. Świetny w kotłach zapaśniczych, pod tym względem to jest totalny top! Dobrze kontroluję i stabilizuję rywali, z góry jest stosunkowo aktywny, dużo biję. W stójce to on z reguły wywiera presję, swobodnie operuję kopnięciami, jednak wydaję się być elektryczny w tej stójce. Kondycyjnie nie jest on jakimś orłem, szczególnie w walkach gdzie rywale zmuszają go do większego wysiłku, chociażby w walce z Dawodu. Tam nawet Hakeem zdołał podłączyć Rosjanina w trzeciej rundzie, jednak nic więcej z tego nie wyszło.

Kolejnym argumentem przemawiającym za Rosjaninem jest siła fizyczna, być może jest to kluczowy argument. Przewiduję w tej walce dużo klinczu, pracy przy siatce i kotłów zapaśniczych, w tym aspekcie to Evloev wymiata. Topuria też nie jest blady w tych obszarach, ale brakuję mu tej siły.

Zobacz także:

Andrzej Grzebyk o walce Soldić-Khalidov: Wszyscy wiemy, jakie fasolki je! Zaskoczeni?

Czołowy Polski półśredni Andrzej Grzebyk wytypował długo wyczekiwaną walkę pomiędzy Mamedem Khalidovem a Roberto Soldiciem.

Hasbulla pojawi się na UFC 267! Będzie wspierał jednego z zawodników! Co wy na to?

Popularny tiktoker Hasbulla pojawi się na nadchodzącej gali UFC 267, która odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Będzie on wspierał jednego z zawodników biorących udział w tej imprezie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis