Walka dwóch podwójnych mistrzów? Ryan Bader otwarty na starcie z „DC”

Koronowany mistrz wagi ciężkiej Bellatora – Ryan Bader (27-5), który tym samym został pierwszym podwójnym mistrzem tej amerykańskiej organizacji jest zwolennikiem potencjalnego starcia z innym podwójnym mistrzem – Danielem Cormierem (23-1, 1 N/C).

Bader, dotychczasowy mistrz wagi półciężkiej Bellatora dzierży drugi tytuł mistrzowski od soboty, kiedy to w zaledwie 35 sekund znokautował legendarnego Fedora Emelianenko na gali Bellator 214 w Inglewood.

Amerykanin przyznał, że potencjalne starcie z byłym już podwójnym mistrzem UFC, Danielem Cormierem to byłaby świetna sprawa:

„Daniel Cormier jest jednym z tych gości, który co chwilę coś udowadnia. Jest mistrzem, wchodzi do klatki i pokonuje potwory. Wielki szacunek dla niego za te osiągnięcia.

Ale to byłoby świetne, gdybyśmy zrobili rywalizację dwóch podwójnych mistrzów różnych organizacji. Taka walka mistrz-mistrz kontra mistrz-mistrz. Zobaczymy co się wydarzy.”

Co ciekawe, obaj zawodnicy byli bardzo blisko starcia w 2015 roku, jeszcze w czasach, gdy Bader był zawodnikiem organizacji UFC. Wówczas mocno zabiegał on o walkę z Cormierem, który nazwał rodaka potencjalnym „najłatwiejszym skalpem w swojej karierze”.  Do starcia tego jednak nigdy nie doszło, gdyż Bader zdecydował się przenieść do Bellatora.