MMA PLGLORYWalka Badra Hari odwołana w ostatniej chwili! Wszystko przez trzęsienie ziemi w Maroko

Walka Badra Hari odwołana w ostatniej chwili! Wszystko przez trzęsienie ziemi w Maroko

Walka wieczoru gali Glory 88 w Paryżu została odwołana w ostatniej chwili. Badr Hari (44-16, 34 KO) i James McSweeney (47-8, 31 KO), którzy mieli się zmierzyć w main evencie pojawili się przedwcześnie w ringu. Komentatorzy jak i publiczność była zaskoczona. Hari poinformował, że nie wyjdzie dziś do ringu z powodu sytuacji w jego ojczyźnie. Zwycięzca tego pojedynku miał zapewnić sobie udział w turnieju wagi ciężkiej.

Hari

Hari ostatni pojedynek odnotował pod koniec poprzedniego roku, gdy przegrał na punkty z Alistairem Overeemem. Holender wpadł na dopingu, więc zmieniono wynik na NC (walka nieodbyta). Wcześniej legendarny Badr dwukrotnie skrzyżował rękawice z naszym reprezentantem Arkadiuszem Wrzoskiem.

”The Hammer” znany jest w naszym kraju z walk w organizacji KSW, gdzie stoczył trzy pojedynki – z czego tylko raz wyszedł zwycięsko. Miało to miejsce w Anglii, gdy po dwóch minutach i 13-sekundach poddał Marcina Różalskiego. Brytyjczyk w KSW walczył również z Karolem Bedorfem oraz Thiago Silvą. Warto przypomnieć, że 42-latek w Dublinie miał zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim – ostatecznie James wypadł, a Mariusz zmierzył się z Jay’em Silvą.

Walka odwołana!

Została dosłownie jedna walka, a wtedy wyczekiwany main event… Nic z tego! Badr Hari przed tak zwanym co-main eventem pojawił się w ringu i poinformował, że nie stoczy dziś walki. Wszystko przez sytuację w jego ojczyźnie, gdzie doszło do trzęsienia ziemi. Sytuacja jest poważna. Hari tym samym jest mentalnie zupełnie w innym miejscu i w tej sytuacji nie zamierza toczyć pojedynku.

Ludzie walczą w Maroku w poszukiwaniu zwłok, ja nie będę walczyć dla rozrywki – powiedział Hari

O sytuacji w Maroko możecie zobaczyć [TUTAJ]

Warto zaznaczyć, że cała wypowiedź Badra nie została przetłumaczona. Komentator zaznaczył, że zachowanie Hariego wydawało się dziwne już na konferencji, gdy nie chciał on odpowiadać na pytania.

W ringu pojawił się także rywal Hariego – James McSweeney, który zapewnił, że rozumie i szanuje decyzje swojego przeciwnika.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis