W Polsce dojdzie do walki kobiet na gołe pięści!

Walki kobiet na gołe pięści miały już miejsce w dwóch największych federacjach tej dyscypliny. Trend przechodzi również do Polski, dlatego i u nas panie zdecydują się na rywalizację bez rękawic.

Pojedynki na gołe pięści wciąż budzą dużo kontrowersji. Tego typu rywalizację rozsławiły dwie organizacje – Bare Knuckle Fighting Championship oraz Bare Knuckle Boxing, a konkretnie kilku znanych zawodników w nich występujących. Finalnie starcia zdobyły spore grono odbiorców, więc nie dziwi fakt, że taka forma konfrontacji trafia do coraz większej liczby krajów.

Spore zainteresowanie tematem widzi się również w Polsce. Pierwszą inicjatywą, jaka zdecydowała się na zorganizowanie walk bez zabezpieczeń, to organizacja WOTORE. W niej panują jednak zasady MMA. Typowo bokserskie pojedynki zamierza z kolei stworzyć GROMDA, która powoli odkrywa karty przed zbliżającą się imprezą.

Jedną z bardziej analizowanych spraw dotyczących walki bez rękawic jest udział kobiet w takiej rywalizacji. Zdaniem niektórych idea pojedynkowania się pań już sama w sobie budzi niesmak. W tym przypadku poziom takich wymian zdań może wzrosnąć, gdyż zawodniczki będą miały do czynienia z brutalniejszą formą rywalizacji.

Na żeńską konfrontację bez ochrony postawiło w Polsce wspomniane wcześniej WOTORE. Organizacja za chwilę zorganizuje kolejną imprezę. Tym razem na karcie walk pojawiło się kobiece zestawienie. Potwierdzoną uczestniczką jest Klaudia Syguła, która w pierwszej kolejności miała zmierzyć się z Izabelą Badurek (7-6). Była zawodniczka UFC zrezygnowała jednak z rywalizacji, toteż finalnie nie wiadomo, z kim zawalczy Syguła.

Sama zainteresowana nie ukrywa radości z otrzymanej szansy:

Czuję ekscytację i cieszę się, że to ja będę mogła zacząć coś takiego, co będzie zapamiętane przez ludzi. Zdaję sobie sprawę z zagrożenia, ale to swego rodzaju ryzyko zawodowe. Mam świadomość złapania kontuzji, lecz wierzę, że będzie ich jak najmniej. Jestem w tym sporcie już od siedmiu lat, więc takie urazy, jak rozcięcia nie są mi obce.

Zobacz także:

Gwiazda NBA w WWE?

Taki scenariusz faktycznie jest możliwy. Jeden z koszykarzy powiedział o rozmowach z wrestlingową organizacją.

Khabib z problemami?

Ostatnio Nurmagomedov miał sporo problemów w życiu prywatnym. Być może sytuacja wraca jednak do normy.

Soldić poznał nowego rywala?

Możliwe, iż Chorwata czeka kolejna walka przeciwko Polakowi. Chętny na konfrontację jest nowy nabytek KSW.