MMA PLArchiwumwalki na gołe pięściTo może być pierwszy taki przypadek na świecie! Walka zakończona przez TKO z powodu butów!

To może być pierwszy taki przypadek na świecie! Walka zakończona przez TKO z powodu butów!

Pierwszy taki przypadek na świecie? Wszystko na to wskazuje. W kompletnie nietypowy sposób zakończyła się jedna z walk piątkowej gali BKFC 54, która odbyła się w Bułgarii, a dokładnie w Sofii. Walka zakończyła się już w pierwszej odsłonie z powodu problemów jednego z zawodników z butami – tak to prawda.

Gołe

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie mocno popularne stały się walki na gołe pięści. W piątek gala w Sofii, a już dziś w kolejne wydarzenie – BKFC 55 w Anglii, a dokładnie w Leeds. W karcie walk pojawi się chociażby Luke ”Lose Cannona” Atkin, który wystąpił na ostatniej gali GROMDA 14. 

Łukasz Parobiec szybko i w efektownym stylu zastopował wtedy reprezentanta Wielkiej Brytanii. Kolejne zwycięstwo zapewniło Parobcowi walkę mistrzowską, do której dojdzie już pierwszego grudnia.

Tego jeszcze nie było!

Z powodu problemów z butami zakończyła się jedna z walk na wczorajszej gali BKFC 54 w Sofii. Mowa o walce w kategorii półciężkiej pomiędzy Kaloyanem Kolevem, a Amerem Abdulnabim. 

Libańczyk od samego początku nie mógł znaleźć sposobu, aby stanąć prosto. Buty Amera były tak śliskie, że nie mógł rzucić ciosu bez upadku na matę. Po zaledwie minucie akcji sędzia przerwał walkę, aby spróbować znaleźć rozwiązanie, ale kiedy taśma nie wydawała się pomagać – odwołano całą walkę, która trwała zaledwie 57 sekund.

Nagranie z całej sytuacji poniżej:

Na tej gali swój ważny start odnotował nasz reprezentant Jędrzej Durski. Polak po pięciu rundach przegrał jednogłośną decyzją sędziów z zawodnikiem lokalnym – Marianem Dimitrovem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis