MMA PLNajnowszeCiekawostkiVan Damme miał walczyć z Seagalem! 20 milionów na stole!

Van Damme miał walczyć z Seagalem! 20 milionów na stole!

Dwóch popularnych aktorów kina akcji lat 90-tych Jean-Claude Van Damme oraz Steven Seagal mogli walczyć w klatce! Belgijski aktor uchylił rąbka tajemnicy na temat propozycji, jaką swego czasu otrzymał. JCVD miał walczyć z Seagalem! Na stole była ogromna kasa!

Van Damme miał walczyć z Seagalem

Van Damme i Seagal to bohaterowie najstarszego pokolenia sportów walki w Polsce. Na filmach tej dwójki dorastało wielu ludzi urodzonych w latach 80 i 90. Takie filmy jak “Kickboxer”, “Krwawy Sport”, “Na zabójczej ziemi”, “W morzu ognia” czy “Quest” na zawsze zapisały się w historii kinematografii.

Może i jakościowo filmy te realizmem od rzeczywistości, ale zostawiały w sercu mocny ślad po ich obejrzeniu.

Bohaterowie tych obrazów – Jean-Claude Van Damme oraz Steven Seagal mogli zmierzyć się ze sobą w prawdziwej walce!

Van Damme miał walczyć z Seagalem! 20 milionów na stole!

JCVD w rozmowie z The Telegraph przyznał, że nigdy nie przepadał za Stevenem Seagalem i to z wzajemnością. Obaj aktorzy zawsze mieli do siebie wrogi stosunek, a ich niechęć pewnego razu chciał wykorzystać producent filmowy Peter Guber.

Amerykanin chciał doprowadzić do walki Van Damme’a z Seagalem i dawał nawet za to ogromną kasę dwóm zainteresowanym mężczyzną.

Dlaczego do tej walki ostatecznie nie doszło? Van Damme tak to wspomina:

“Wpadli na pomysł, aby zorganizować bójkę między mną a Stevenem w The Mirage. Dwadzieścia milionów na głowę. Nie podjął walki.”

Co prawda nie znamy dokładnie formuły walki obu aktorów, ale patrząc na specyficzne umiejętności ich obu, walka musiałaby odbyć się na zasadach mieszanych sztuk walki.

Dzisiaj Steven Seagal ma 71 lat i dużą nadwagę, natomiast JCVD może pochwalić się 63 latami na karku i świetną sylwetką. Dzisiaj już do tej walki nie dojdzie, ale można też pogdybać jak ona zakończyłaby się, gdyby do niej doszło.

Gdyby – przypuśćmy – 30 lat temu doszło do takiej walki, to który aktor byłby wg Was faworytem i któremu byście kibicowali?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis