MMA PLNajnowszeBellatorUsman Nurmagomedov zawieszony na 6 miesięcy. Wpadka mistrza Bellatora!

Usman Nurmagomedov zawieszony na 6 miesięcy. Wpadka mistrza Bellatora!

Usman Nurmagomedov, mistrz kategorii lekkiej federacji Bellator MMA, został złapany na stosowaniu niedozwolonej substancji!

Usman Nurmagomedov zawieszony

Szokujące wieści napłynęły zza oceanu. Usman Nurmagomedov, dominator w 155 funtach – wpadł na dopingu. Stanowa Komisja Sportowa w Kalifornii zdecydowała zawiesić zawodnika na pół roku i ukarać kwotą w wysokości $50 tys. za wykrycie niedozwolonej substancji.

Test został wykonany przed galą Bellator 300, na której Dagestańczyk spacyfikował Brenta Primusa. W konsekwencji wynik zmieniono na no-contest.

Do opinii publicznej nie wypłynęła informacja, co dokładnie brał niepokonany 25-latek. Wiadomo jedynie, że posiadał receptę na ten środek, ale o czasie nie wystąpił do Komisji, aby zabiegać o zezwolenie na stosowanie tejże substancji. Komisja otrzymała receptę, gdy wynik testu okazał się pozytywny.

Osoby z obozu Dagestańczyka wyraźnie zaprzeczają stosowania dopingu przez mistrza kategorii lekkiej. Ich zdaniem Usman miał przepisany lek na chorobę – nie wpływając na klatkową postawę Nurmagomedova.

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Kaczmarczyk po wygranej “Bitwie o Radom” na XTB KSW 88: Sory za zamułę w 3 rundzie ale…

Usman Nurmagomedov zadeklarował, że w ramach zadośćuczynienia na własny koszt dołączy do programu antydopingowego VADA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis