MMA PLUFCUFC szykuje walkę dla TJ-a Dillashawa. To będzie eliminator!

UFC szykuje walkę dla TJ-a Dillashawa. To będzie eliminator!

Foto: UFC

Już w najbliższy weekend czeka nas mistrzowska walka w kategorii koguciej UFC. Dana White myśli już jednak o przyszłości dywizji i jednym z kandydatów do walki o pas ma być powracający po zawieszeniu TJ Dillashaw (16-4).

Na UFC 259 Petr Yan (15-1) w pierwszej obronie pasa podejmie Aljamaina Sterlinga (19-3). Bukmacherzy oceniają szanse obu zawodników dość podobnie jedynie minimalnie faworyzując obecnego mistrza. Z kim jednak spotka się zwycięzca tego pojedynku.

Przy okazji wczorajszej konferencji prasowej sternik UFC udzielił również wywiadu stacji ESPN. W rozmowie z Brettem Okamoto prezydent organizacji opowiedział o potencjalnym powrocie Dillashawa. Wedle słów White’a pojedynek ten będzie eliminatorem do walki o pas.

“Pracujemy obecnie nad czymś dla TJ-a. Będzie to pojedynek, którego zwycięzca będzie kolejnym pretendentem do walki o pas.”

W przeszłości TJ Dillashaw dwukrotnie zostawał mistrzem kategorii koguciej. Na UFC 173 w 2014 roku sensacyjnie pokonał niepokonanego wówczas od 9 lat Renana Barao. Po raz drugi “Killashaw” zdobył pas w roku 2017, gdy znokautował swojego dawnego klubowego kolegę, Cody’ego Garbrandta.

Kilka miesięcy później Dillashaw ponownie wygrał przed czasem z Garbrandtem. W styczniu 2019 roku przegrał zaś w pierwszej rundzie w pojedynku o pas wagi muszej z Henrym Cejudo. Na domiar złego uzyskał też pozytywny wynik testu antydopingowego. W styczniu bieżącego roku zawodnik zakończył dwuletnią karencję.

Kto dla Dillashawa?

Z kim mógłby się więc zmierzyć się Dillashaw po powrocie? Spójrzmy na aktualny ranking wagi koguciej.

#2 Cory Sandhagen

Obecnie najpoważniejszym kandydatem do walki o pas wydaje się Cory Sandhagen (14-2). “The Sandman” ma na koncie dwa niezwykle efektowne skończenia z rzędu – w starciach z Marlonem Moraesem i Frankiem Edgarem. Ogólnie rzecz biorąc Sandhagen wygrał 7 z 8 walk dla UFC. Smaczku dodaje również fakt, że zawodnicy w przeszłości trenowali razem a Sandhagen wyzywał już Dillashawa do walki.

#3 Rob Font

Tuż za Sandhagenem w rankingu znajduje się obecnie Rob Font (18-4). Zawodnik ten wypracował serię trzech zwycięstw -z Sergio Pettisem, Rickym Simonem i Marlonem Moraesem.

#4 Cody Garbrandt

W grę może wchodzić też trylogia z Codym Garbrandtem (12-3). “No Love” po trzech porażkach z rzędu bardzo efektownie znokautował Raphaela Assuncao w czerwcu ubiegłego roku. Później zawodnik był przymierzany do walki o pas wagi muszej, ale ze starcia z Deveisonem Figueiredo wyeliminowała go kontuzja. Nie można wykluczyć, że UFC bedzie chciało jeszcze wrócić do tej gorącej rywalizacji.

#5 Jose Aldo

W ostatnich sporo mówiło się właśnie o takim pojedynku. Aldo po przegranej walce mistrzowskiej z Petrem Yanem wygrał swój kolejny pojedynek wypunktowując na pełnym dystansie Marlona Verę. Czy UFC zdecyduje się na starcie dwóch byłych mistrzów?

A Waszym zdaniem z kim powinien zmierzyć się w najbliższej walce TJ Dillashaw?

Zobacz także:

Jan Błachowicz i Israel Adesanya twarzą w twarz przed UFC 259

Za nami oficjalna konferencja prasowa przed galą UFC 259. Bohaterowie wszystkich walk mistrzowskich po jej zakończeniu spotkali się twarz w twarz ze swymi rywalami.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [06-07.03.2021]

Najbliższy weekend w MMA zapowiada się niezwykle ciekawie. Czeka nas najprawdopodobniej najważniejsza walka w historii polskiego MMA. Nie zabraknie również sportu w wydaniu nieco bardziej rozrywkowym.