MMA PLUFCUFC Sztokholm: Anthony Smith w czwartej rundzie dusi Alexandra Gustafssona. Koniec kariery Szweda! [WIDEO]

UFC Sztokholm: Anthony Smith w czwartej rundzie dusi Alexandra Gustafssona. Koniec kariery Szweda! [WIDEO]

Walką wieczoru dzisiejszej gali UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie było starcie Alexandra Gustafssona (18-5) z Anthonym Smithem (31-14). Szwed walczył na swoim terenie i nie zawiódł licznie zgromadzonych kibiców na hali.

Panowie nie zaczęli mocno, pierwszy cios. ze strony Smitha padł po około 40 sekundach. Kolejne także nadchodziły po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach. Anthony Smith zdawał się czekać z atakiem do momentu, w którym Gustafsson opuści gardę. Ten jednak nie zamierzał ryzykować i nie zamierzał się wdawać w dłuższe wymiany. Pod koniec pierwszej rundy publika wyraziła swoje niezadowolenie, lecz w tym momencie Gustafsson ruszył z serią ciosów, ale było już za późno na zrobienie czegokolwiek. Gdy The Mauler schodził do narożnika, widać było, że krwawi z lewego piszczela. Był to skutek wcześniejszych frontalnych kopnięć Smitha.

W drugiej rundzie tempo było nieco bardziej intensywne. Padało więcej ciosów i jeszcze więcej frontkicków. Smith zdawał się wywierać większą presję i napierać na Szweda. W momencie, gdy wydawało się, że ten nie ma pomysłu na pojedynek, ruszał z szarżą ciosów i kopnięć na Amerykanina.

Trzecia runda także rozpoczęła się spokojnie, niemniej po 30 sekundach panowie zaczęli się zasypywać coraz mocniejszymi ciosami. Smith spychał Gustafssona pod siatkę, gdzie próbował wywierać presję. Temu jednak za każdym razem udawało się uciec. Minutę przed końcem trzeciej rundy Gustafsson obalił coraz bardziej zmęczonego Smitha i zyskał pozycję z góry. Tym razem zabrakło czasu na dodatkową akcję.

Szwed zdawał się rozkręcać z minuty na minutę. Smith jednak nie odpuszczał i po próbie obalenia Gustafssona, to on się znalazł na jego plecach. Wystarczyła chwila by zapiąć duszenie i po chwili było po wszystkim. Sędzia Marc Goddard przerwał pojedynek.

Tym samym Anthony Smith powrócił na zwycięską ścieżkę po porażce, którą na UFC 235 zafundował mu Jon Jones (24-1, 1 N/C).

Po zakończonym pojedynku Gustafsson ogłosił zakończenie sportowej kariery.

UFC on ESPN+ 11: GUSTAFSSON VS. SMITH – WYNIKI NA ŻYWO