MMA PLNajnowszeUFCUFC Ottawa: Derek Brunson wygrywa z Eliasem Theodorou po decyzji sędziowskiej

UFC Ottawa: Derek Brunson wygrywa z Eliasem Theodorou po decyzji sędziowskiej

Derek Brunson (19-7) na pełnym dystansie pojedynku wypunktował Eliasa Theodorou (16-3) w co-main evecnie gali UFC on ESPN+ 9 w Ottawie.

UFC Ottawa Brunson Theodorou

Theodorou krążył wokół rywala w oktagonie. Walka trafiła do klinczu, z którego Brunson sprowadził walkę do parteru. Amerykanin zajął plecy rywala. Później przeszedł do dosiadu. Theodorou ponownie oddał plecy. Teraz Brunson spróbował naciskówki. Kanadyjczyk zdołał jednak wstać. Po kilkunastu sekundach zerwany  został klincz. Theodorou często kopał i starał się utrzymać walkę w dystansie. Brunson z kolei próbował zamykać rywala pod siatką.

Theodorou trafił kilkoma niskimi kopnięciami na początku drugiej rundy. Brunson uzyskał jednak klincz i próbował obalenia. Tym razem zostało ono jednak obronione. Kanadyjczyk  wciąż sporo biegał po oktagonie i nieustannie kopał, czyli walczył w typowym dla siebie stylu. Brunson potrafił trafić w kontrze na  nonszalanckie ataki rywala. Na pół minuty przed końcem rundy Brunson zdołał w końcu złapać klincz, z którego jednak niewiele się zdało.

Na początku trzeciego starcia Brunson złapał rywala za jedną nogę. Kanadyjczyk uciekł jednak z zagrożenia.Później Amerykanin zdołał złapać klamrę. Na chwilę usadził rywala na macie. Theodorou szybko jednak wstał. Brunson raz jeszcze próbował obalić, jednak i tym razem rywal się wybronił. W końcu Amerykanin efektownie wyniósł przeciwnika i grzmotnął nim o matę. Theodorou po raz kolejny jednak wstał i wrócił do stójki. Kanadyjczyk wciąż trafiał długimi ciosami i kopnięciami. Brunson też podejmował próby, jednak niewiele z nich wynikało.

O wyniku walki decydowali sędziowie.  Jednogłośnie przyznali oni zwycięstwo Derekowi Brunsonowi. Przerwał on tym samym swoją serię dwóch porażek. Dla Theodorou była to zaś pierwsza porażka po trzech kolejnych zwycięstwach.