MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 81: Yadong Song skończył Ricky’ego Simona w 5. rundzie! [WIDEO]

UFC on ESPN+ 81: Yadong Song skończył Ricky’ego Simona w 5. rundzie! [WIDEO]

Yadong Song (20-7-1, 1 N/C) pokonał Ricky’ego Simona (20-4) przez techniczny nokaut w piątej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 81 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 81 Yadong Song

Bardzo spokojny początek pojedynku. Simon zamarkował kilka kopnięć i podjął próbę obalenia. To on częściej rozpoczynał akcję, ale rywal również odpowiadał i koniec końców to on trafiał częściej.

Drugą rundę Song zaczął od kilku kopnięć. Potem zaatakował też kilkoma ciosami pod siatką. Simon wybronił się i zaliczył skuteczne obalenie. Chińczyk zdołał wrócić do stójki. Song wywierał presję na rywalu. Kilkukrotnie zahaczył oponenta lewą ręką. W samej końcówce rundy Simon dobrze w tempo obalił. W parterze zawodnicy wdali się w mocną wymianę – ciosy młotkowe Amerykanina, na które Chińczyk odpowiadał łokciami.

Już na początku trzeciej rundy Simon poszedł po obalenie, ale nie skontrolował przeciwnika. Potem Song trafił przeciwnika lewym sierpowym w krocze. Po krótkiej przerwie pojedynek wznowiono. Song nadal wywierał presję próbując przy tym efektownych kopnięć. “Kung Fu Kid” trafił mocną prawą ręką, potem również lewą. Simon kilka razy dobrze odpowiedział zaś lewym prostym.

Simon w czwartej rundzie próbował zaskoczyć rywala latającym kolanem. Amerykanin kilkukrotnie próbował obaleń, ale przeciwnik umiejętnie odrzucał nogi. Song wciąż w stójce czuł się dość swobodnie prowadząc pojedynek. Tuż przed końcem rundy Chińczyk fenomenalnie trafił lewą ręką. Simon padł na deski, ale syrena uratowała go przed nokautem.

Amerykanin wyszedł do piątej rundy naruszony. Song znowu trafił lewym sierpowym i przeciwnik ponownie padł na matę. Tym razem Chińczyk ruszył za rywalem i kolejnymi ciosami w parterze zmusił sędziego do przerwania walki.

https://twitter.com/ChillemThreebo/status/1652495250957508608

Zobacz także:

Pudzianowski w mocnym stylu odpowiada na słowa Oknińskiego: Polecam pysk o kibel wytrzeć!

Mariusz Pudzianowski w mediach społecznościowych postanowił w mocnym stylu odpowiedzieć na słowa Mirosława Oknińskiego.

Marcin Prachnio zawalczy na UFC 290 w Las Vegas! Znamy szczegóły!

Znamy szczegóły kolejnej walki Marcina Prachnio (16-6) w największej organizacji na świecie. Polak wystąpi na hitowej gali UFC 290 w Las Vegas. 34-latek ósmego lipca zmierzy się z niepokonanym Vitorem Petrino (8-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis