MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 42: Clay Gudia lepszy od Michaela Johnsona w starciu weteranów

UFC on ESPN+ 42: Clay Gudia lepszy od Michaela Johnsona w starciu weteranów

Clay Guida (36-20) pokonał Michaela Johnsona (19-17) jednogłośną decyzją sędziowską na gali UFC on ESPN+ 42 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 42 Clay Guida

Zawodnicy stosunkowo szybko zaczęli się wdawać w bezpardonowe wymiany. Początkowo mocno trafiał Johnson, lecz potem kilka dobrych uderzeń zanotował też Guida. “The Carpenter” złapał też rywala pod siatką a potem w okolicach połowy pierwszej rundy sprowadził go do parteru. Johnson zdołał wstać. Po krótkim klinczu zawodnicy wrócili na środek. Dobre kolana ze strony Johnsona. Na twarzy przeciwnika było widać już krew. Ponownie obaj zawodnicy trafiali mocnymi ciosami.

Guida zaczął od presji w rundzie drugiej i po kilkudziesięciu sekundach sprowadził walkę do parteru. Johnson podniósł się jednak. “The Menace” szeroko rozstawił nogi utrudniając rywalowi kolejne sprowadzenie. Johnson trafił jeszcze mocno kolanem. Guida jednakże uparcie dążył do obalenia. Przy kolejnej próbie Johnson skontrował i to on dociskał rywala do siatki. Na minutę przed końcem rundy zawodnicy ponownie znaleźli się na środku. Guida przyjął kilka ciosów, lecz ponownie zepchnął przeciwnika na siatkę. Tam nie zdołał już jednak obalić dobrze broniącego się rywala.

Trzecia runda zaczęła się od kolejnych mocnych wymian. Johnson naruszył rywala, lecz ten szybko odwołał się do swojej gry zapaśniczej. Guida przyparł przeciwnika do siatki. “The Carpenter” po dłuższym czasie zdoła się wpiąć za plecy rywala. Guida pracował nad duszeniem zza pleców. Był dobrze wpięty i szukał swojej szansy. Przede wszystkim kontrolował jednak rywala i w ten sposób dotrwał już do końca walki.

Wszyscy sędziowie byli zgodni i punktowali pojedynek 30-27 dla Guidy.

Organizacja UFC wraca do Las Vegas z mocną rozpiską. W walce wieczoru Alistair Overeem i Alexander Volkov.