MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 42: Beneil Dariush po raz drugi pokonał Diego Ferreirę

UFC on ESPN+ 42: Beneil Dariush po raz drugi pokonał Diego Ferreirę

Beneil Dariush (20-4-1) pokonał Diego Ferreirę (17-3) niejednogłośną decyzją w pojedynku na karcie głównej gali UFC on ESPN+ 42.

UFC on ESPN+ 42 Beneil Dariush

Dariush zaczął pojedynek agresywnie. Szedł do przodu z ciosami i kopnięciami. Asyryjczyk przenosił walkę do parteru, ale rywal dobrze bronił się ekwilibrystycznym parterem. Potem oglądaliśmy mocne wymiany niemalże do obrony. Dariush po pewnym czasie znalazł się na górze w parterze. Ferreira z pleców był aktywny atakując nogę rywala. Koniec końców to jednak Dariush miał lepszą pozycję. Na pół minuty przed końcem rundy zawodnicy wrócili do stójki, gdzie Ferreira trafił jeszcze mocnym ciosem i front kickiem.

Intensywny początek rundy drugiej. Dariush miał problemy w stójce, więc postanowił przenieść pojedynek do parteru. Ferreira wciąż aktywny z pleców. Dominującą pozycję miał jednak Dariush. Asyryjczyk próbował wpiąć się a plecy. W końcu jednak Ferriera wyswobodził się i wrócił do stójki. Ta nie potrwała jednak długo. Po dobrych ciosach Dariush zaliczył bowiem kolejne obalenie. Brazylijczyk całkiem nieźle wykluczał próby ataków przeciwnika, ale rundę zakończył w niekorzystnej dla siebie pozycji.

Ferreira zaczął trzecią rundę dobrymi ciosami. Odwoływał się też do front kicków. Dariush napierał, ale jego próby obaleń były nieskuteczne. Potem pojedynek przerwano, gdy Brazylijczyk został trafiony w krocze. Dariush po wznowieniu w stójce też kilka razy dobrze trafił. Ferriera podejmował zaś coraz większe ryzyko. W ostatniej minucie Dariush w końcu sprowadził pojedynek do parteru. “Benny” trzymał klamrę. W ostatnich sekundach Ferriera zrzucił go, ale na próbę gilotyny było już za późno.

O wyniku decydowali sędziowie punktowi. Jeden z sędziów punktował 29-28 dla Ferreiry. Dwaj pozostali jednak 29-28 dla Dariusha.

Był to rewanż za pojedynek z 2014 roku. Na gali UFC 179 jednogłośną decyzją sędziowską wygrał Dariush. Teraz zrobił to ponownie i kontynuuje znakomitą serię. Było to bowiem jego szóste zwycięstwo z rzędu. Po tej wygranej zawodnik ten powinien awansować do czołowej “10” wagi lekkiej UFC.

Organizacja UFC wraca do Las Vegas z mocną rozpiską. W walce wieczoru Alistair Overeem i Alexander Volkov.