MMA PLUFCUFC i WWE są teraz częścią jednej firmy. Prezes sugeruje, że zawodnicy będą przechodzić między organizacjami!

UFC i WWE są teraz częścią jednej firmy. Prezes sugeruje, że zawodnicy będą przechodzić między organizacjami!

Stało się! Organizacje UFC i WWE są teraz częścią jednej firmy – TKO, która zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. O tym mariażu mówiło się od dawna, a teraz wiemy już, że połączenie UFC i WWE w ramach jednej grupy kapitałowej stało się faktem i może być przełomem dla zawodników!

UFC i WWE są teraz częścią jednej firmy

Informacja o wejściu TKO Group Holdings na giełdę papierów wartościowych obiegła wczoraj media społecznościowe.

Wiadomość tą przekazał między innymi dziennikarz Ariel Helwani, pokazując jak wygląda teraz wejście na nowojorską giełdę:

UFC i WWE są teraz częścią jednej firmy

Komercyjnym sukcesem spółko TKO, na Twitterze chwalił się także szef UFC, Dana White. Sternik największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie jest świadom perspektyw, jakie teraz otwierają się między spółkami UFC a WWE:

I choć na ten moment UFC i WWE będą funkcjonowały jako osobne biznesy, to prezes pro wrestlingowej organizacji Nick Khan jest przekonany, że włącznie obu firm w jedną grupę kapitałową przyniesie korzyści w postaci angażu zawodników UFC przez WWE:

“Zawodnicy UFC ciągle będą skupieni na swojej pracy, a supergwiazdy WWE oczywiście zrobią coś innego na naszym ringu. Ale w UFC także widzimy zawodników o wielkich osobowościach. I kiedy ci zawodnicy po zakończeniu kariery w UFC mówią: “Hej, czas skończyć już ze sportem”, to będą mogli przedłużyć swoje życie w WWE. Uważamy, że tak będzie.”

ZOBACZ TAKŻE: KSW zaprasza na ważenie przed KSW 86 we Wrocławiu. Start w piątek o godz. 18:00

Oczywiście to popularna praktyka, że byli zawodnicy UFC, po swojej karierze przechodzą do pro wrestlingu. Przykładem może być Ronda Rousey, Cain Velasquez czy Junior dos Santos.

A Wy kogo z UFC byście jeszcze widzieli w świecie WWE? Będziecie śledzić kariery zawodników MMA, którzy zdecydują się później dołączyć do pro wrestlingu?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis