MMA PLNajnowszeUFCUFC: Była mistrzyni KSW wygrywa w Las Vegas! Lipski pewnie wypunktowała przeciwniczkę!

UFC: Była mistrzyni KSW wygrywa w Las Vegas! Lipski pewnie wypunktowała przeciwniczkę!

Ariane Lipski (15-8) ma za sobą ważne zwycięstwo w największej organizacji na świecie. 29-lata po pełnych trzech rundach pewnie wypunktowała JJ Aldrich (11-6).

Lipski

Do ich starcia miało dojść już w marcu poprzedniego roku, ale wszystko ostatecznie zakończyło się fiaskiem. Brazylijka ma świadomość, że kolejna przegrana może zakończyć się zwolnieniem z największej organizacji na świecie. Przypomnijmy, że Lipski w naszym kraju jest znana jako była mistrzyni KSW.  29-latka z ostatnich pięciu walk – wygrała dwie. “Queen of Violence” w 2021 roku pokonała niepokonaną wtedy Mandy Bohm. Ostatnia walka Lipski miała miejsce w sierpniu poprzedniego roku, gdy już po minucie i 5-sekundach znokautowała ją Priscila Cachoeira.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych jeszcze niedawno mogła popisać się passą trzech zwycięstw z rzędu. Aldrich pokonywała swoje przeciwniczki po całym dystansie. JJ passę zakończyła Erin Blanchfield, która w drugiej odsłonie (gilotyną) poddała przeciwniczkę.

Pewne zwycięstwo Lipski!

Lipski od początku szukała niskiego kopnięcia oraz chciała zaskoczyć high-kickiem. JJ w stójce była bezradna. Była mistrzyni KSW często dochodziła do głosu ze swoimi ciosami, które robiły wrażenie. Aldrich ruszyła po nogi, ale zakończyło się to fiaskiem, a w klinczu Lipski świetnie pracowała kolanami. W końcówce Ariane mocno podłączyła przeciwniczkę, lecz zabrakło czasu…

W drugiej rundzie Ariane ponownie miała znaczną przewagę w stójce – co również pokazywały statyki. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych kompletnie nie ryzykowała… JJ w końcu trafiała prostymi i jakkolwiek odpowiadała w dłuższych wymianach ciosów, ale to było zdecydowanie za mało. Aldrich próbowała ponownie obalić, ale nic z tego – było widać dużą przewagę siły fizycznej po stronie 29-latki.

W trzeciej rundzie było podobnie… Aldrich jeszcze bardziej uczepiła się, aby obalić przeciwniczkę, ale sama pod koniec walki wylądowała na macie. Lipski popisała się efektownym rzutem. W stójce dalej znaczącą przewagę miała reprezentantka Brazylii.

Zobacz także:

UFC wraca do Polski? Mateusz Gamrot zdradza: Już nawet rozmawiali z niektórymi halami!

To jest świetna wiadomość! Mateusz Gamrot we wczorajszym ”Hejt Parku” na Kanale Sportowym wyjawił, że w przyszłym roku możliwy jest powrót UFC do Polski. Tym samym byłaby to trzecia gala amerykańskiego giganta w naszym kraju. Pierwsza event odbył się w Krakowie – drugi zaś w Trójmieście.

Gruziński mistrz aresztowany! Zawodnik MMA protestował przeciwko decyzji rządu! Co wy na to?

Mistrz organizacji Oktagon – Mate Sanikidze (9-2) został aresztowany, ponieważ protestował przeciwko decyzji rządu. W Gruzji na ulicy pojawiło się mnóstwo obywateli, którzy postanowili powiedzieć ”STOP” i próbują walczyć z decyzjami rządu, które ich zdaniem nie są sprawiedliwe oraz prawidłowe.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis