MMA PLNajnowszeUFCUFC Boston: Greg Hardy wygrywa z Benem Sosolim decyzją sędziowską. W międzyczasie użył…. inhalatora

Greg Hardy (6-1) wygrał z Benem Sosolim (7-3, 1 N/C) jednogłośną decyzją sędziowską na UFC on ESPN 6 w Bostonie. W trakcie walki doszło do dość dziwnej sytuacji, gdyż w przerwie między drugą a trzecią rundą późniejszy zwycięzca użył inhalatora.

UFC Boston Greg Hardy

Na początku walki Sosoli  trafił paroma mocnymi ciosami. Hardy odpowiedział wysokim kopnięciem. Amerykanin miał zdecydowaną przewagę zasięgu na Australijczykiem, lecz Sosoli umiejętnie skracał dystans. Hardy walczył rozważnie i starał się unikać ciosów rywala. Były futbolista dobrze kopał lowkicki. Kilka razy trafił też ciosami podbródkowymi. Długie ciosy proste Hardy’ego również dochodziły do celu.

W kolejnej rundzie Hardy nadal korzystał z przewagi zasięgu. Wciąż punktował rywala prostymi i niskimi kopnięciami. Sosoli pozostawał groźny, lecz inicjatywa należała do Amerykanina. W porównaniu do poprzednich walk byłej gwiazdy NFL ten pojedynek był jednak stosunkowo spokojny. Australijczyk kilka razy odpowiedział obszernymi sierpami na kopnięcia Amerykanina.

W przerwie między rundami doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdyż Hardy skorzystał z… inhalatora.

Hardy dalej punktował rywala równie lowkickami. Sosoli musiał skracać dystans. Ogólnie przebieg pojedynku był podobny jak w poprzednich rundach. W końcowych sekundach Sosoli trafił wyższego rywala mocnym ciosem i zaprasza go do bójki. Hardy zdawał sobie sprawę z przewagi na kartach punktowych i walka ostatecznie dotrwała do decyzji.

Wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo w stosunku 29-28 dla Grega Hardy’ego.

Jak wynika z informacji jakie dotarły po walce, Hardy miał zezwolenie na użycie inhalatora. Jest to precedensowa sytuacja w UFC.