MMA PLUFCUFC 266: Curtis Blaydes pokonał Jairzinho Rozenstruika dzięki swoim zapasom

UFC 266: Curtis Blaydes pokonał Jairzinho Rozenstruika dzięki swoim zapasom

Curtis Blaydes (15-3, 1 N/C) pokonał Jairzinho Rozenstruika (12-3) jednogłośną decyzją na gali UFC 266. O zwycięstwie Amerykanina przesądziła kontrola w parterze.

Blaydes był aktywniejszy na nogach, ale musiał uważać na ciosy rywala. Dobrze jednak dopadł go i po haczeniu sprowadził na matę oktagonu. Blaydes uzyskał tam pozycję boczną. Dobre kolana na tułów w jego wykonaniu. Potem popracował też nieco prawą ręką. Rozenstruik w końcu zdołał się jednak uwolnić, choć trwało to dłuższy czas. Blaydes pracował długimi prostymi.

W stójce oczywiście Rozenstruik pozostawał niebezpieczny. Brakowało jednak ciosów z obu stron co spotykało się z buczeniem fanów. Blaydes złapał klamrę raz, ale dopiero za drugim razem doprowadził do obalenia. “Razor” wyprowadził kilka niezbyt mocnych ciosów, ale przede wszystkim kontrolował przeciwnika do końca rundy

Podczas jednej z prób obaleń Blaydes został trafiony kolanem. To spowodowało, że jego prawe oko zaczęło się zamykać. To z pewnością utrudniało mu dalszą walkę.

Po raz kolejny niezbyt wiele działo się w stójce w rundzie trzeciej. Blaydes po dwóch minutach zdołał jednak po raz kolejny obalić przeciwnika. Walka trafiła do półgardy. “Razor’ kontrolował rywala. “Bigi Boy” natomiast nie był w stanie się podnieść. Do końca walki Blaydes kontrolował już sytuację.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie – 30-27 dla Blaydesa.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.