MMA PLUFCUFC 258: Kelvin Gastelum wygrywa na punkty i przerywa serię porażek [WIDEO]

UFC 258: Kelvin Gastelum wygrywa na punkty i przerywa serię porażek [WIDEO]

Kelvin Gastelum (17-6, 1 N/C) pokonał Iana Heinischa (14-4) na pełnym dystansie podczs gali UFC 258 w Las Vegas.

Heinisch najpierw trafił mocno niskim kopnięciem a kilkanaście sekund później też sprowadził. Gastelum wydostał się spod niego, ale przez moment miał poważne kłopoty. “The Hurricane” próbował bowiem kimury. Gastelum zapiął klamrę za plecami a potem przewrócił przeciwnika. Uzyskał dosiad, choć rywal ponownie próbował kimury. Zawodnik, który w przeszłości walczył o pas tymczasowy nie utrzymał jednak rywala na dole. Na dwie minuty przed końcem rundy oglądaliśmy ponownie stójkę. Kilka mocnych uderzeń z obu stron, a potem ponownie klincz. Pod siatką dominującą pozycję miał Gastelum. Trzymał on swojego rywala. Nawet efektownie wyniósł go i obalił, jednakże nie skontrolował. Pod koniec koniec rundy byliśmy jeszcze świadkami przestrzelonych high kicków z obu stron.

Gastelum całkiem dobrze kopał. Rywal odpowiedział efektownym latającym kolanem. Ostatecznie jednak Gastelum przeniósł walkę do parteru na swoich warunkach. “The Hurricane” wstał przy siatce a potem się wyswobodził. Gastelum nieustannie dążył do klinczu wywierając presję na przeciwniku. Musiał mieć się jednak na baczności i uważać na groźne kontry Heinischa.

Na początku trzeciej rundy Heinisch mocno trafił, potem wszedł w nogi. Potem jednak w klinczu przewagę miał jego rywal. Seria dobrych prostych Gasteluma, potem też ładne sprowadzenie. Potem jednak znakomicie przetoczył Heinisch. “The Hurricane” przechodził pozycję, ale ostatecznie stracił ją i wylądował na plecach. Potem zawodnicy wrócili do stójki. W samej końcówce walki zarówno Heinisch jak i Gastelum pokazali swoje umiejętności zapaśnicze sprowadzając się nawzajem.,

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. 30-27, 29-28, 29-28 – jednogłośnie uznali oni, że walkę wygrał Kelvin Gastelum. Dla tego zawodnika to przełamanie niekorzystnej serii. Przegrał on bowiem trzy poprzednie walki.

Zobacz także:

UFC 258 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC. Tym razem w walce wieczoru Kamaru Usman podejmuje Gilberta Burnsa.