MMA PLUFCUFC 255: Paul Craig wygrywa rewanż z “Shogunem” Ruą i kończy byłego mistrza przed czasem [WIDEO]

UFC 255: Paul Craig wygrywa rewanż z “Shogunem” Ruą i kończy byłego mistrza przed czasem [WIDEO]

Paul Craig (14-4-1) pokonał Mauricio “Shoguna” Ruę (27-12-1) przez TKO w 2. rundzie pojedynku otwierającego kartę główną gali UFC 255.

Rua zajął miejsce na środku oktagonu, ale jako pierwszy kilka kopnięć wyprowadził jego rywal. Brazyljczyk zamykał Craiga na siatce. Szkot nic sobie jednak z tego nie robił. Poszedł do nóg i sprowadził pojedynek do parteru. Craig podniósł się potem wciąż trzymając utytułowanego rywala. “Bearjew” potraktował przeciwnika kilkoma kolanami. Trzymał też uchwyt. Craig później zajął plecy rywala. Tym razem jednak “Shogun” zdołał odwrócić pozycję i to on był z góry. Craig zablokował co prawda nogę byłego mistrza. Jednak Rua miał i tak lepszą pozycję.

Druga runda również zaczęła się od kontroli przestrzeni w klatce przez “Shoguna”. Kończący w najbliższych dniach 39 lat Brazylijczyk nie miał już jednak tej szybkości. Craig raz jeszcze usadził go na macie. Chwilę później zawodnicy ponownie byli już w klinczu. “Bearjew” złapał tam za nogę i zaliczył kolejne skuteczne obalenie. Szkot rozciągnął rywala i zza pleców zaczął zadawać kolejne ciosy. “Shogun” w końcu poddał się odklepując.

Był to rewanż za walkę z listopada ubiegłego roku. Na gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo (gdzie Błachowicz pokonał “Jacare” – przyp. red.) pojedynek Brazylijczyka i Szkota zakończył się niejednogłośnym remisem.

Zobacz także:

UFC 255 – wyniki

Czas na kolejną numerowaną galę UFC. Zwieńczą ją dwa pojedynki mistrzowskie.