MMA PLUFCUFC 253: Jan Błachowicz znokautował Dominicka Reyesa. Polak nowym mistrzem! [WIDEO]

UFC 253: Jan Błachowicz znokautował Dominicka Reyesa. Polak nowym mistrzem! [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Jan Błachowicz (27-8) znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa (12-2) w co-main evencie gali UFC 253. Stawką pojedynku był wakujący pas wagi półciężkiej.

Błachowicz zaczął od niskiego kopnięcia. Reyes odpowiedział tym samym. Początek walki był spokojny. Amerykanin mocno trafił Polaka mocnym prostym. “Cieszyński Książę” próbował skracać dystans, lecz narażał się na kontry. Błachowicz trafił dobrym lewym sierpowym i postraszył też kopnięciem. Zawodnik WCA Fight Team próbował serii, w które wplatał middle kicki.

Drugą rundę z animuszem zaczął Reyes. Później kombinacją odpowiedział Polak, lecz ciosy zatrzymały się na gardzie. Błachowicz starał się unikać ciosów rywala i sam odpowiadać. Dobra kombinacja z prawym w wykonaniu “Cieszyńskiego Księcia”. Reyes wciąż był niebezpieczny i śmigał morderczymi podbródkowymi. Kolejne kopnięcie na posinaczony już tułów Amerykanina. Błachowicz trafia też mocnymi ciosami na głowę. Po kolejnym z nich Reyes padł na deski. Błachowicz ruszył do ground&pound a sędzia przerwał walkę.

Błachowicz wygrał czwartą walkę z rzędu. Polak nowym mistrzem kategorii półciężkiej organizacji UFC!

Zobacz także:

UFC 253 – wyniki

To jedna z najważniejszych gal w historii polskiego MMA. O mistrzowski pas zawalczy Jan Błachowicz a walka wieczoru to hitowe starcie Adesanya vs. Costa. Wyniki gali w na Fight Island w Abu Dhabi.