MMA PLUFCUFC 249: Khabib vs. Ferguson przeniesione do Las Vegas? Khabib: Nie chcę tam walczyć!

UFC 249: Khabib vs. Ferguson przeniesione do Las Vegas? Khabib: Nie chcę tam walczyć!

UFC ma problem z organizacją swoich gal. Zaplanowane imprezy albo są przenoszone, albo odwoływane z powodu panującej pandemii koronawirusa, więc pod wielkim znakiem zapytania stoi najbliższa numerowana gala UFC 249: Khabib vs. Ferguson.

Oryginalnie starcie o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC między niepokonanym mistrzem Khabibem Nurmagomedovowem (28-0) a byłym tymczasowym mistrzem i pierwszym pretendentem Tonym Fergusonem (28-3) ma odbyć się 18 kwietnia na Brooklynie w Nowym Jorku, ale coraz więcej informacji sugeruje, że impreza ta zostanie przeniesiona do Las Vegas.

Z takiego obrotu sprawy Khabib wydaje się być niezadowolony, bowiem ostatni raz, kiedy walczył pod Komisją Sportową stanu Nevada (NSAC) przy okazji UFC 229, to po jego walce z Conorem McGregorem i rozpętaniu awantury poza oktagonem, Rosjanin został ukarany grzywną w wysokości miliona dolarów i dziewięciomiesięcznym zawieszeniem.

Nie dziwne, że Khabib nie chce walczyć teraz w Las Vegas:

“Nie sądzę, że przeniosą galę do Las Vegas. Nie będzie tak, chociaż kto wie? W mojej opinii, jeśli zrobią coś, to może tam wrócę, ale ostatni raz kiedy tam walczyłem zabrali mi milion dolarów wynagrodzenia i nałożyli karę dziewięciu miesięcy.

Teraz jestem w dobrych relacjach z komisjami sportowymi, bo walczę w Nowym Jorku, więc zróbmy tę walkę w Nowym Jorku! To nie jest złe miejsce, tak sądzę!”