MMA PLNajnowszeUFCUFC 226: Curtis Millender wygrywa na punkty z Maxem Griffinem

UFC 226: Curtis Millender wygrywa na punkty z Maxem Griffinem

W pojedynku rozpoczynającym kartę wstępną Curtis Millender (16-3) mierzył się z Maxem Griffinem (14-5).

Od pierwszych sekund aktywniejszy był Griffin, jednak miał problem ze znalezieniem odpowiedniego dystansu. Millender punktował natomiast szarżującego rywala. W połowie rundy Griffin zdołał skrócić dystans i sprowadził walkę do parteru. Pod siatką pracował nad poprawą pozycji. Przez ponad dwie minuty zadawał od czasu do czasu krótkie ciosy z półgardy.

W drugiej rundzie Millender szybko zajął środek oktagonu. Jego rywal jednak groźnie wchodził z ciosami. Z kolei Millender niezbyt korzystał z kontroli oktagonu rzadko atakując. W ostatnich 40 sekundach trafił jednak Griffina mocnym ciosem a następnie zdołał go obalić i zadać dwa mocne ciosy młotkowe.

W kolejnej rundzie Millender starał się korzystać z przewagi zasięgu, natomiast Griffin ruszył ponownie po obalenie. Tym razem jednak Millender umiejętnie wybronił tę próbę. Pod koniec pojedynku Millender ruszył do zdecydowanego ataku. Trafiał mocnymi ciosami, do celu doszło również kolano na głowę.

Wszyscy sędziowie byli zgodni i przyznali zwycięstwo Curtisowi Millenderowi w stosunku 29-28. Było to jego drugie zwycięstwo w UFC. W poprzednim pojedynku znokautował w drugiej rundzie Thiago Alvesa (22-12).