UFC 223: Karolina Kowalkiewicz niejednogłośnie pokonuje Felice Herrig [WIDEO]

Foto: Esther Lin/MMAFighting
Foto: Esther Lin/MMAFighting

Karolina Kowalkiewicz (12-2) stoczyła bardzo dobry pojedynek w ostatniej walce karty wstępnej UFC 223. Polka pokonała  Felice Herrig (14-7) po niejednogłośnej decyzji.

Obie zawodniczki szybko zaczęły od wymiany ciosów w stójce. Trochę więcej ciosów przyjmowała jednak Polka. Walka trafiła do klinczu. Herrig próbowała sprowadzić ją do parteru, jednak nasza zawodniczka rozerwała klincz. Później Kowalkiewicz trafiła kilkukrotnie, na co przeciwniczka zareagowała klinczem. Po rozerwaniu pod koniec rundy Polka podjęła próbę dźwigni na nogę. Kilkanaście ostatnich sekund Kowalkiewicz spędziła w dosiadzie.

Polska zawodniczka rozpoczęła drugą rundę od dobrych kombinacji ciosów i kopnięć. Kowalkiewicz trafiała w dystansie, na dodatek łapała klincz, gdzie dewastowała rywalkę łokciami. Później Polka dwukrotnie sprowadziła rywalkę, ale nie była w stanie jej tam skontrolować. W końcówce rundy łodzianka trafiła jeszcze m.in mocnym prawym podbródkowym.

W ostatnim starciu Polka od początku kontrolowała środek oktagonu. Świetnie punktowała przeciwniczkę, sama unikając wielu ciosów. W ostatniej minucie Karolina przyjęła jednak mocny lewy sierpowy. Herrig docisnęła Polkę do siatki, jednak nasza zawodniczka zdołała obrócić rywalkę i zakończyć pojedynek w dobrym stylu.

Polka stoczyła świetny pojedynki, mimo wszystko sędziowie nie byli jednogłośni.  Ostatecznie przyznali zwycięstwo Karolinie Kowalkiewicz w stosunku: 29-28, 28-29, 29-28.