MMA PLNajnowszeBoksTyson Fury nieco cięższy niż Francis Ngannnou. Intensywny staredown przed wielką walką [WIDEO]

Tyson Fury nieco cięższy niż Francis Ngannnou. Intensywny staredown przed wielką walką [WIDEO]

Już jutro w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej odbędzie się wielka walka bokserska między Tysonem Furym a Francisem Ngannou.

Tyson Fury nieco cięższy niż Francis Ngannou
Foto: DAZN Boxing

Brytyjczyk to aktualny mistrz federacji WBC w boksie. Nie będzie on jednak broni pasa mistrza świata w starciu z Kameruńczykiem. Na szali znajdzie się zamiast tego specjalnie przygotowany pas “WBC Commemorative Riyadh Championship”.

Na oficjalnym ważeniu przed galą ważył 277,7 funta (ok. 126 kg). Z kolei Ngannou wniósł na wagę 272,1 funta (ok. 123,5 kg).

Zawodnicy po raz ostatni przed galą spotkali się twarzą w twarz. Staredown był intensywny, kontakt inicjował przede wszystkim “Gypsy King”.

Fury to aktualny mistrz federacji WBC. W grudniu również w Arabii Saudyjskiej ma dojść do unifikacyjnej walki z Oleksandrem Usykiem, która wyłoni niekwestionowanego mistrza królewskiej dywizji w boksie.

Ngannou to z kolei były mistrz wagi ciężkiej UFC. Po raz ostatni pojawił się w oktagonie na początku 2022 roku, gdy pokonał na pełnym dystansie Ciryla Gane’a. Potem “Predator” związał się z PFL na specjalnych warunkach. Najpierw jednak Kameruńczyk stanie przed okazją na wypłatę życia w starciu z Tysonem Furym.

Ważenie przed galą w Rijadzie [WIDEO]:

Gala w Rijadzie dostępna będzie w Polsce w systemie PPV na platformie DAZN. Koszt subskrypcji wynosi 44,99 zł. Początek gali o godz. 19:00, walka wieczoru jest zaś planowano ok. 23:40 czasu polskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis