MMA PLArchiwumBoksFrancis Ngannou reaguje na ogłoszenie walki Fury vs Usyk. Mocne słowa byłego mistrza UFC!

Francis Ngannou reaguje na ogłoszenie walki Fury vs Usyk. Mocne słowa byłego mistrza UFC!

Najbliższy rywal w boksie Tysona Fury’ego – Francis Ngannou reaguje na ogłoszenie największej w ostatnich latach walki w boksie Fury vs Usyk!

Francis Ngannou reaguje na ogłoszenie walki Fury vs Usyk

Starcie między dwoma aktualnymi mistrzami wagi ciężkiej w boksie odbędzie się pod koniec tego roku. Francis Ngannou jednak nie jest przekonany o tym, czy do tej konfrontacji Brytyjczyka z Ukraińcem w ogóle dojdzie.

Przypominamy, że walka Tyson Fury vs Oleksandr Usyk ma odbyć się 23 grudnia tego roku w Kingdom Arenie w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Stawką tego starcia mają być pasy mistrzowskie federacji: WBC, IBF, WBA i WBO:

Francis Ngannou reaguje na ogłoszenie walki Fury vs Usyk. Mocne słowa byłego mistrza UFC!

Zanim jednak dojdzie do tego starcia, Fury’ego czeka walka bokserska z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, który ma opinię w środowisku mieszanych sztuk walki “najmocniej bijącego zawodnika królewskiej dywizji wagowej na świecie”.

Do walki Fury vs Ngannou dojdzie już 28 października. Choć wielu kibiców uważa to starcie za pokazowe, to Kameruńczyk poważnie się do niego przygotowuje. W rozpracowywaniu Tysona Fury’ego i doskonaleniu ciosów “Predatorowi” pomaga nawet legendarny Mike Tyson.

Ngannou ma zamiar Tysona Fury’ego pokonać, a we wpisie zamieszczonym w serwisie X przekonuje, że po tym, co wydarzy się 29 października wątpi, by Fury miał możliwość stoczenia kolejnej walki w tak krótkim odstępie czasowym:

“Nie wiem, jakie jest minimalne zawieszenie medyczne w boksie, ale naprawdę nie rozumiem, jak Tyson może walczyć w grudniu po tym, co wydarzy się 28.10” – napisał na portalu X/Twitter Francis Ngannou.

A Wy jak myślicie – jak zakończy się nadchodząca wielkimi krokami walka Tyson Fury vs Francis Ngannou? I czy faktycznie przeszkodzi ona organizatorom starcia Fury’ego z Usykiuem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis