MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 85. Sprawdź jak typujemy walkę Parnasse vs. Ruchała

Typowanie redakcyjne XTB KSW 85. Sprawdź jak typujemy walkę Parnasse vs. Ruchała

Zapraszamy na dwieście siedemdziesiątą siódmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 85 w Nowym Sączu W rozpisce znalazły się tam dwa pojedynki mistrzowskie, w tym unifikacyjna walka w kategorii piórkowej.

Typowanie redakcyjne XTB KSW 85
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała

Jakub Hennig: Main event gali KSW 85 zapowiada się wprost fenomenalnie. Starcie dwóch mistrzów o status pełnoprawnego czempiona dywizji piórkowej. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko?

Salahdine Parnasse (17-1) ostatni swój bój stoczył już dość dawno temu, bowiem w 2022 roku pokonał Sebastiana Rajewskiego. Od tamtej pory dwukrotnie nie doszło do jego długo wyczekiwanego pojedynku z Marianem Ziółkowskim. Francuz przed najbliższym pojedynkiem z Robertem jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta. Jednak czy kursy będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości, a w związku z tym zawodnik Atch Academy zdominuje Polaka?

Robert Ruchała (9-0) stanie już zaraz przed największym wyzwaniem w swoim życiu. Czy reprezentant “Grappling Kraków” stanie na wysokości zadania i udowodni ile jest tak naprawdę wart? Czy wskazówki od Gamrota czy Marcina Wrzoska okażą się skuteczne?

Niezależnie od finału pojedynku oraz czasu jego trwania – będziemy stać na rzęsach od początku do końca. Moim zdaniem czeka nas wyśmienita uczta do czasu gdy zabójczy sierpowy Roberta wyląduje czysto na szczęce Francuza. TYP: Robert Ruchała, nokaut, 3 runda

Salahdine Parnasse: Mateusz, Arkadiusz, Maciej, Oskar

Robert Ruchała: Jakub, Bartosz


Ibragim Chuzhigaev vs. Bohdan Gnidko

Maciej Święch: 2 minuty i 22 sekundy, tyle czasu w klatce KSW potrzebował Bogdan Gnidko, aby otrzymać szansę walki o pas mistrzowski kategorii do 93 kg. Niezwykle niebezpieczny w stójce Ukrainiec ani razu nie wyszedł jeszcze w swojej karierze do drugiej rundy. 12 stoczonych przez niego dotychczas pojedynków trwało łącznie 14 minut i 41 sekund. Wiem, że czepiam się liczb, ale sądzę, że mówią one bardzo dużo o stylu pretendenta. Można jednak zadać pytanie, na kim Bogdan nabił ten rekord. Poza KSW, byli to albo zawodnicy na początku swojej zawodowej przygody ze sportem, albo posiadacze ujemnych rekordów. W KSW byli to kolejno, Piwowarczyk, Pirvulescu oraz Kijańczuk. W mojej opinii ta trójka odbiega nieco poziomem od aktualnego mistrza.

Chuzhigaev jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Lubi się bić i ma twardą szczękę, co może być sporą przeszkodą dla Gnidki, który bez wątpienia będzie szukał skończenia w pierwszej rundzie. Wydaje mi się, ze doświadczenie reprezentanta Turcji będzie w tej walce niezwykle istotne. Sądzę, że Ibragim będzie walczył mądrze i nie da się szybko ubić Bogdanowi. Im dalej w las, szala powinna przechylać się na jego korzyść. Gnidko nie wie jeszcze co to znaczy wyjść do drugiej rundy, nie mówiąc już o pełnym dystansie mistrzowskim. Młody Ukrainiec to bez wątpienia ogromny talent i diament KSW, ale wydaje mi się, że to jeszcze zbyt wcześnie na Chuzhigaeva. TYP: Ibragim Chuzhigaev TKO: Runda 4.

Ibragim Chuzhigaev: Maciej, Arkadiusz, Jakub, Oskar

Bohdan Gnidko: Bartosz, Mateusz


Patryk Kaczmarczyk vs. Daniel Tărchilă

Patryk Kaczmarczyk: Oskar, Mateusz, Bartosz, Maciej, Jakub

Daniel Tărchilă: Arkadiusz


Patryk Surdyn vs. Kamil Szkaradek

Patryk Surdyn: Arkadiusz

Kamil Szkaradek: Jakub, Oskar, Maciej, Bartosz, Mateusz


Kleber Raimundo Silva vs. Rafał Kijańczuk

Kleber Raimundo Silva: Oskar, Mateusz, Bartosz, Maciej, Arkadiusz

Rafał Kijańczuk: Jakub


Michał Pietrzak vs. Marcin Krakowiak

Michał Pietrzak: Bartosz, Mateusz, Arkadiusz

Marcin Krakowiak: Jakub, Maciej, Oskar


Adrianna Kreft vs. Yasmin Guimaraes

Adrianna Kreft: Mateusz, Bartosz, Jakub, Oskar

Yasmin Guimaraes: Maciej, Arkadiusz


Łukasz Rajewski vs. Wilson Varela

Łukasz Rajewski: Arkadiusz, Mateusz, Maciej

Wilson Varela: Bartosz, Jakub, Oskar


Wiktoria Czyżewska vs. Sandra Succar

Wiktoria Czyżewska: Arkadiusz, Mateusz, Jakub, Bartosz, Maciej, Oskar

Sandra Succar: 


Pojedynki gali XTB KSW 85 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Salahdine Parnasse nie chce już walczyć z Ziółkowskim: Nie ma takiej opcji!

Salahdine Parnasse (17-1) już w najbliższą sobotę stanie do obrony pasa w kategorii piórkowej. Francuz w main evencie KSW 85 w Nowym Sączu zmierzy się z niepokonanym zawodnikiem publiczności – Robertem Ruchałą (9-0). 25-latek w rozmowie z InTheCage.pl wyjawił, że nie chce już walczyć z Marianem Ziółkowskim.

To najlepszy matchmaker w Polsce? Paweł Jóźwiak: Dużo przekazałem mu swojej wiedzy

Jakub Borowicz to aktualny matchmaker organizacji Fight Exclusive Night, o którym w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno. Wszystko przez fakt, iż udało mu się ułożyć trzy mocne karty walk na trzy kolejne imprezy FEN-u, które odbywać się będą tydzień po tygodniu. Dzisiaj nie brakuje opinii, że jest to najlepszy matchmaker w Polsce. Chwali go także Prezes FEN – Paweł Jóźwiak.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis