MMA PLtypowanieTypowanie redakcyjne #214: UFC on ESPN 13: Kattar vs. Ige

Typowanie redakcyjne #214: UFC on ESPN 13: Kattar vs. Ige

Foto: ufc

Zapraszamy na dwieście czternastą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy wybrane pojedynki z gali UFC on ESPN 13: Kattar vs. Ige, która odbędzie się w Abu Zabi.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Calvin Kattar vs. Dan Ige

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru kolejnej gali na Fight Island zapowiada się interesująco. Zobaczymy w niej bowiem dwóch zawodników z czołowej dziesiątki kategorii piórkowej. Muszę przyznać, że kurs na zwycięstwo Ige’a jest bardzo ciekawy i kuszący. Zawodnik ten ma naprawdę imponującą serię sześciu zwycięstw. Wśród pokonanych przez Amerykanina zawodników znajdziemy choćby takie nazwiska jak Mirsad Bektic czy Edson Barboza. Co prawda jedynie po niejednogłośnych decyzjach, ale koniec końców to zwycięstwa.

Mimo wszystko przychylam się do faworyta, którym jest Kattar. „Boston Finisher” ma całkiem solidny bilans w UFC – 5 zwycięstw i 2 porażki. 32-latek przegrywał z naprawdę dobrymi rywalami jak Renato Moicano czy Zabit Magomedsharipov, więc na pewno ujmy mu to nie przynosi. Na korzyść Kattara będą przemawiały warunki fizyczne. Zawodnik ten sprawnie radzi sobie w płaszczyźnie bokserskiej. Jest dość precyzyjny i jak na tę kategorię bije naprawdę mocno.

Ige jest co prawda dość wszechstronny, ale jego szansy upatrywałbym głównie w parterze. A sprowadzić tam walkę może być ciężko ze względu na niezłą defensywę zapaśniczą i gabaryt Kattara. „Boston Finisher” w ostatnich walkach udowadniał, że zasługuje na swój przydomek. Cztery jego ostatnie zwycięstwa to właśnie nokauty. Stawiam, że i tym razem będzie podobnie. TYP: Calvin Kattar przez TKO w 2. rundzie.

Calvin Kattar: Maciej Szumowski, Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk

Dan Ige: Arkadiusz Hnida


Tim Elliott vs. Ryan Benoit

Tim Elliott: Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Arkadiusz Hnida

Rayn Benoit: Krystian Młynarczuk, Maciej Szumowski


Jimmie Rivera vs. Cody Stamann

Jimmie Rivera: Maciej Szumowski, Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk, Arkadiusz Hnida

Cody Stamann:


Molly McCann vs. Taila Santos

Molly McCann: Maciej Szumowski, Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk, Arkadiusz Hnida

Taila Santos: Szymon Frankowicz


Abdul Razak Alhassan vs. Mounir Lazzez

Abdul Razak Alhassan: Maciej Szumowski, Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk, Arkadiusz Hnida

Mounir Lazzez:


Podawajcie w komentarzach swoje typy!