MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski

Typowanie redakcyjne KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą dziewiątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 71 w Toruniu. W walce wieczoru o pas wagi lekkiej zawalczą Marian Ziółkowski i Sebastian Rajewski. W rozpisce znaleźli się też m.in. Marcin Różalski i Artur Szpilka.

Typowanie KSW 71
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Marian Ziółkowski vs. Sebastian Rajewski

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali w Toruniu to bardzo interesujące zestawienie, choć faworyt jest tu zdecydowane i jest nim obecnie panujący mistrz wagi lekkiej.

Sebastian Rajewski rozpoczął przygodę w KSW od zwycięstwa, ale drugiej walki nie zaliczy z pewnością do udanych. W zaledwie 12 sekund znokautował go bowiem Filip Pejić. Od tego czasu młodszy brat Łukasza radzi sobie jednak w okrągłej klatce znakomicie i zanotował trzy kolejne zwycięstwa – z Savo Laziciem, Arturem Sowińskim i Niklas Backstromem. Co prawda w KSW Rajewski wszystkie zwycięstwa odnosił na pełnym dystansie, ale potrafi też niesłychanie efektownie nokautować co udowadniał w Babilon MMA czy Armia Fight Night. Z pewnością w stójce zawodnik Czerwonego Smoka będzie upatrywał swoich szans również w walce mistrzowskiej.

Marian Ziółkowski w ostatnich latach pokazał niesamowity rozwój i coraz większą dojrzałość w klatce. „Golden Boy” walczy wręcz po profesorsku, znakomicie utrzymuje dystans bijąc ciosy proste i wyprowadzając lowkicki. Potrafi różnicować uderzenia trafiając zarówno w głowę jak i na korpus rywali. Jego atutem jest z pewnością również świetna kondycja. Ziółkowski jest przy tym zawodnikiem wszechstronnym i jeśli zajdzie taka potrzeba może sprowadzić walkę do parteru. W swojej karierze zanotował bowiem aż 13 poddań.

Uważam, że Sebastian Rajewski może dać dobrą walkę, ale stawiam zdecydowanie na Ziółkowskiego. Mistrz powinien wykonywać swoją pracę i konsekwentnie rozbijać rywala. Wydaje mi się, że prędzej czy później skończy przed czasem rywala, który jest podatny na ciosy. TYP: Marian Ziółkowski przez TKO w 3. rundzie

Marian Ziółkowski: Bartosz, Mateusz P, Adam, Daniel, Hubert, Igor, Arkadiusz

Sebastian Rajewski: Maciej Ś


Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Marcin Różalski: Igor, Arkadiusz

Errol Zimmerman: Adam, Hubert, Bartosz, Mateusz P, Daniel, Maciej Ś


Borys Mańkowski vs. Daniel Torres

Adam Lewicki: Torres w końcu może czuć się dużo lepiej niż w wadze 66, w której to miał ogromne problemy z osiągnięciem limitu. Nieuniknione było przejście do wyższej kategorii. A tam sprawdzian z nie byle kim, bo jeszcze niedawnym pretendentem do pasa mistrzowskiego.

To będzie starcie tygrysich dynamicznych ruchów Borysa z niepoukładanym MMA Daniela. “Tucanao” podniósł się po porażce z Parnassem poza KSW, na gali EMC pokonał Nico Cocuccio w drugiej rundzie przez TKO.

Austriak brazylijskiego pochodzenia walczył już raz z reprezentantem Czerwonego Smoka Romanem Szymańskim, obaj za ten bój zgarnęli bonus w postaci walki wieczoru KSW 46. Teraz może być podobnie. Stawiam 60/40 dla Borysa TYP: Borys Mańkowski przez decyzję sędziów

Borys Mańkowski: Adam, Hubert, Arkadiusz, Maciej Ś, Igor, Mateusz P

Daniel Torres: Bartosz, Daniel


Artur Szpilka vs. Sergiej Radczenko

Maciej Święch: Artur Szpilka w KSW to wedle mojej opinii bardzo dobry ruch zarówno dla organizacji, która jak tlenu potrzebuje rozpoznawalnych nazwisk, które przyciągną zainteresowanie widza, jak i dla Artura, po którym od dawna można było zauważyć wypalenie jako pięściarza. Osobiście cieszę się, że Szpila nie zdecydował się na angaż w którejś z organizacji freakowych, które kusiły go bez wątpienia wysokimi kontraktami i siłą rzeczy niezbyt wymagającymi rywalami. Zestawianie byłego pretendenta do pasa mistrza świata WBC z Don Kasjo jest śmieszne, nie ujmując przy tym nic Kasjuszowi.

W ostatnich pojedynkach bokserskich Szpili widać było wypalenie, o którym dziś często powtarza. Przed debiutem w nowej formule bije od niego energią, wydaje się podekscytowany nową formułą. Pytanie czy ten entuzjazm wystarczy na bardziej doświadczonego w formule MMA Siergieja Radczenkę.

Po nagraniach walk, które są dostępne w internecie wynika niezbyt zaskakujący wniosek, a mianowicie, Radczenko woli utrzymywać walkę w stójce. Pojedynki wygrywał dzięki dobremu boksowi oraz bardzo skutecznym niskim kopnięciom. Trzeba jednak zaznaczyć że klasa pięściarska rywali z jakimi pojedynkował się Ukrainiec ma się nijak do Artura Szpilki.

Niewiele wiadomo o przygotowaniach Siergieja i o tym jaki postęp poczynił od czasu swojej ostatniej walki w MMA (2019 rok) jeśli chodzi o zapasy i parter. Mimo wszystko nie sądzę jednak, żeby Ukrainiec chciał obalać Polaka.

Myślę że panowie stoczą ciekawy, otwarty bój w stójce. Typowanie wyniku tej rywalizacji jest trudne, zależy w dużej mierze od wytrzymałości szczęki Artura Szpilki. Jeśli zawodnik WCA będzie w stanie wytrzymać ciosy rywala, wówczas biorąc pod uwagę przewagę kilogramów oraz małe rękawice możliwe jest, że Artur zakończy tę walkę efektownym nokautem. Osobiście postawię jednak na Radczenkę. Sądzę, że jego mimo wszystko większe doświadczenie w MMA, dobra praca na nogach oraz chłodna głowa pozwolą mu mądrze poprowadzić tę walkę i zakończyć przed czasem. TYP: TKO Siergiej Radczenko Runda 1

Artur Szpilka: Igor, Adam, Mateusz P

Sergiej Radczenko: Maciej Ś, Daniel, Bartosz, Arkadiusz, Hubert


Roman Szymański vs. Valeriu Mircea

Hubert Pawlik:  Kolejny pojedynek Romka w drodze do trylogii z Marianem Ziółkowskim. Szymański znajduje się obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Ostatnie starcia reprezentanta Czerwonego Smoka to zwycięstwo na punkty z Donovanem Desmae oraz wygrana przed czasem z Mateuszem Legierskim. Jeśli ktoś chociaż trochę interesuje organizacją KSW ten wie, że pojedynki Romana to jedna wielka eksplozja w klatce. Szymański stoczył do tej pory 10 pojedynków pod szyldem Konfrontacji Sztuk Walki i aż pięciokrotne był w nich wyróżniany za występ wieczoru. Umiejętności Romka są wszystkim doskonale znane. Bardzo mocne zapasy, poukładany parter oraz niebezpieczna stójka, która od czasu jego pobytu w Hiszpanii u byłego trenera Artura Szpilki – Romana Anuczina znacząco ewaluowała. 29-latek ma wszystkie argumenty, aby zostać w przyszłości mistrzem KSW. Szymański jeśli przegrywa jakiś pojedynek to tylko z najlepszymi. Pod banderą największej organizacji w Europie noga podwinęła mu się tylko w starociach z Marianem Ziółkowskim, Salahdine’m Parnasse’m oraz Marcinem Wrzoskiem, czyli z absolutną czołówką MMA w Europie. Dodatkową motywacją dla zawodnika trenującego w Poznaniu będzie również fakt, że kilka tygodni temu odszedł z tego świata jego wieloletni trener oraz przyjaciel, Mariusz Linke. Zwycięstwo z Mirceą byłoby z pewnością zadedykowane przez Romka dla swojego byłego mentora.

Rumuńskim rywalem byłego pretendenta do pasów wagi lekkiej oraz piórkowej będzie były zawodnik organizacji BRAVE FC, Valeriu Mircea. 28-latek wygrał swoje ostatnie starcie w sierpniu ubiegłego roku nokautując Austriaka, Ayuba Gazieva w zaledwie 43 sekundy. Odbił się tym samym po swoich poprzednich dwóch przegranych pojedynkach. Mircea to zawodnik niezwykle wszechstronny. Agresywny w stójce, ale również bardzo mocny w płaszczyźnie zapaśniczej. Austriak umie sprowadzić przeciwnika na matę, a następnie go skontrolować, co może być dużym atutem w starciu z Romkiem. Warto wspomnieć również o nokautującym ciosie Valeriu. 7 pojedynków w jego karierze kończyło się przez brutalne nokauty, dlatego na miejscu Szymańskiego nie zapomniałbym o trzymaniu rąk wysoko na brodzie. Rumuński zawodnik często walczy również na pełnym dystansie. Na ostatnie pięć walk trzy z nich kończyły się na kartach punktowych. Mircea to kolejny bardzo mocny rywal na rozkładzie Romka. Biorąc pod uwagę eksplozywność oraz energetykę obu panów liczę tutaj na kolejny bonus za walkę wieczoru. W mojej opinii polsko-rumuńska konfrontacja zakończy się na pełnym dystansie, a sędziowie przez jednogłośną decyzję wskażą zgodnie zwycięstwo Szymańskiego. TYP: Roman Szymański przez decyzję

Roman Szymański: Hubert, Adam, Arkadiusz, Igor, Mateusz P, Bartosz, Maciej Ś, Daniel

Valeriu Mircea: 


Jakub Wikłacz vs. Bruno Augusto dos Santos

Adam Lewicki: Bardzo czekam na ten pojedynek. Ekspert brazylijskiego jiu-jitsu vs Brazylijczyk z fantastycznymi zapasami. Kuba Wikłacz mógł zawalczyć o pas trzecią walkę z Sebastianem Przybyszem, ale z przyczyn zdrowotnych nie wystąpił w tym boju. Jakub jest specjalistą od poddań, a Santos został poddany jeszcze niedawno przez “Sebicia” ekwilibrystyczną techniką, odwróconym trójkątem nogami. Wikłacz na pewno będzie szukał poddań w tym pojedynku i myślę, że podobnie jak z Raciciem, w pewnym momencie znajdzie swój moment. TYP: Jakub Wikłacz przez poddanie

Jakub Wikłacz: Adam, Maciej Ś, Daniel, Mateusz P, Igor, Bartosz, Hubert

Bruno Augusto dos Santos: Arkadiusz


Filip Stawowy vs. Michal Martínek

Filip Stawowy: Daniel, Hubert, Bartosz, Maciej Ś, Adam, Igor, Mateusz P

Michal Martínek: Arkadiusz


Donovan Desmae vs. Artur Sowiński

Donovan Desmae: Igor, Bartosz, Hubert, Daniel, Adam

Artur Sowiński: Mateusz P, Arkadiusz, Maciej Ś


Marc Doussis vs. Przemysław Dzwoniarek

Marc Doussis: Mateusz P, Adam, Maciej Ś, Arkadiusz, Hubert, Bartosz, Igor, Daniel

Przemysław Dzwoniarek: 


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [17-20.06.2022] Na którą galę najbardziej czekacie?

Przed nami kolejny weekend pełen emocji w MMA. Szczególnie dużo będzie dziać się… w Polsce!

Wielki Bu gotowy na starcie z Denisem Załęcki: Rzekomo odmówiłem mu walki! Co wy na to?

Patryk Masiak w rozmowie z portalem fightsport.pl wyjawił, że jest gotowy i chętny na walkę z Denisem Załęckim. ”Wielki Bu” zapewnia, że może być to starcie na gołe pięści.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis