MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [17-20.06.2022]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [17-20.06.2022]

Przed nami kolejny weekend pełen emocji w MMA. Szczególnie dużo będzie dziać się… w Polsce!

Weekendowy rozkład jazdy z MMA
Foto: KSW

Podczas kolejnej gali PFL rywalizować będą zawodnicy z kategorii lekkiej i półciężkiej. Do gry wchodzi Marcin Held (27-8), który ponownie spróbuje pokonać dwukrotnego mistrza Natana Schulte (21-5-1). Bohaterami walki wieczoru będą Clay Collard (21-9) i Alex Martinez (9-2). Nie zabraknie też ubiegłorocznych mistrzów, czyli Antônio Carlosa Júniora (14-5) i Rausha Manfio (16-3).

W polskim MMA czeka nas prawdziwa “super sobota”, podczas której swoje gale zorganizują trzy czołowe rodzime organizacje.

Po raz kolejny pasa wagi lekkiej bronić będzie Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C). Jego przeciwnikiem w walce wieczoru gali KSW 71 będzie Sebastian Rajewski (12-6). Walkę na zasadach K-1 w małych rękawicach stoczy Marcin Różalski. Debiut w formule z kolei zaliczy polski bokser, Artur Szpilka (0-0). Interesująco zapowiada się też starcia Borysa Mańkowskiego (22-9-1) z Danielem Torresem (13-5, 1 N/C) czy Jakuba Wikłacza (12-3-1) z Bruno Augusto dos Santosem (10-3).

Aż trzy pojedynki mistrzowskie zaplanowano podczas gali FEN 40 w Ostródzie. Kacper Formela (13-4) w obronie pasa wagi piórkowej podejmie Aleksandra Gorshechnika (18-5). Rywalem mistrza kategorii półśredniej Cezarego Oleksiejczuka (8-2) będzie Kamil Kraska (8-1). Z kolei o wakujacy pas wagi średniej zawalczą Marcin Naruszczka (23-11-2) i Piotr Kuberski (9-1).

W Łodzi odbędzie się gala Armia Fight Night 13, którą zwieńczy pojedynek o mistrzowską szablę wagi koguciej. Po raz drugi rękawice skrzyżują tam Sylwester Miller (10-5) i Oleksii Polischuck (9-3). W rozpisce znaleźli się też niepokonani Norbert Daszkiewicz (4-0) i Jan Ciepłowski (3-0).

Kolejną galę serwuje nam też organizacja UFC. Tym razem w walce wieczoru spotkają się czołowi zawodnicy wagi piórkowej tj. Calvin Kattar (23-5) i Josh Emmett (17-2). Co main event będzie natomiast starciem weteranów, czyli Donalda Cerrone (36-16, 2 N/C) i Joe Lauzona (28-15).

Swoistym przedłużeniem weekendu będzie zaś High League 3: Extra, gdzie odbędzie się zaległy pojedynek Denisa “Bad Boy” Załęckiego i Mateusza “Don Diego” Kubiszyna.

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

PFL 2022 #4

Początek gali: 1:00

Karta główna:

155 lb: Clay Collard (21-9) vs. Alex Martinez (9-2)
205 lb: Antônio Carlos Júnior (14-5) vs. Bruce Souto (15-4)
155 lb: Raush Manfio (16-3) vs. Olivier Aubin-Mercier (14-5)
155 lb: Jeremy Stephens (28-20) vs. Myles Price (11-8)

Karta wstępna

205 lb: Omari Akhmedov (22-7-1) vs. Teodoras Aukštuolis (11-6)
155 lb: Natan Schulte (21-5-1) vs. Marcin Held (27-8)
205 lb: Emiliano Sordi (23-10-1) vs. Delan Monte (8-2)
205 lb: Rob Wilkinson (14-2) vs. Viktor Pešta (18-7)
205 lb: Marthin Hamlet (9-3) vs. Josh Silveira (8-0)
155 lb: Jake Childers (9-2) vs. Nate Jennerman (15-5)

Transmisja:

Viaplay (koszt 34 zł miesięcznie)

PFL 2022 #4

SOBOTA

FEN 40

Początek transmisji walk: 19:00

65,8 kg: Kacper Formela (13-4) vs. Aleksandr Gorshechnik (18-5) – o pas wagi piórkowej
77,1 kg: Cezary Oleksiejczuk (8-2) vs. Kamil Kraska (8-1) – o pas wagi półśredniej
83,9 kg: Marcin Naruszczka (23-11-2) vs. Piotr Kuberski (9-1) – o pas wagi średniej
77,1 kg: Adrian Zieliński (21-11) vs. Jacek Jędraszczyk (8-3)
70,3 kg: Patryk Duński (8-5-1) vs. Wojciech Kawa (4-1)
77,1 kg: Szymon Dusza (10-7) vs. Wawrzyniec Bartnik (6-2)
93 kg: Wojciech Janusz (11-7) vs. Łukasz Klinger (10-6)
83,9 kg: Dariusz Hrehorowicz (0-0) vs. Adam Lazar (0-0)
83,9 kg: Alan Szymański (0-1) vs. Bartłomiej Dragański (1-0)

Walki semi-pro (poza transmisją telewizyjną):

70.3 kg: Michał Borowski vs. Mateusz Koszela
65.8 kg: Oskar Stachura (2-1-0) vs. Oliwier Filipiak

Transmisja:

18:30 – Polsat Sport Fight oraz Polsat Box Go (w pakiecie za 40 zł miesięcznie)
20:00 – Super Polsat

KSW 71

Początek gali: 19:00

70,3 kg: Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej
120,2 kg: Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach
70,3 kg: Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)
105 kg: Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)
70,3 kg: Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)
61,2 kg: Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)
120,2 kg: Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)
70,3 kg: Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)
93 kg: Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Transmisja:

Armia Fight Night 13

Początek gali: 20:30

61,2 kg: Sylwester Miller (10-5) vs. Oleksii Polischuck (9-3) – walka o szablę wagi koguciej
70,3 kg: Norbert Daszkiewicz (4-0) vs. Gilber Ordoñez Huila (10-4)
61,2 kg: Jan Ciepłowski (3-0) vs. Patrik Martinik (2-1)
93 kg: Marcin Polita (0-1) vs. Jakub Dobek (0-0)
120,2 kg: Sławomir Rawiński (3-2) vs. Dariusz Sierhej (1-1)
65,8 kg: Błażej Majdan (3-4) vs. Kamil Czyżewski (3-2)
63 kg: Sara Jóźwiak vs. Klara Piętak – walka na zasadach semi-pro

Transmisja:

20:30 – sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS) oraz TVP Sport

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN 37

Karta główna (1:00):

145 lb: Calvin Kattar (23-5) vs. Josh Emmett (17-2)
170 lb: Tim Means (32-12-1, 1 N/C) vs. Kevin Holland (22-7, 1 N/C)
185 lb: Joaquin Buckley (14-4) vs. Albert Duraev (15-3)
155 lb: Damir Ismagulov (23-1) vs. Guram Kutateladze (12-2)
185 lb: Julian Marquez (9-2) vs. Gregory Rodrigues (11-4)
135 lb: Adrian Yanez (15-3) vs. Tony Kelley (8-2)

Karta wstępna (22:00):

125 lb: Jasmine Jasudavicius (7-1) vs. Natália Silva (12-5-1)
170 lb: Jeremiah Wells (10-2-1) vs. Court McGee (21-10)
145 lb: Ricardo Ramos (15-4) vs. Danny Chavez (11-4-1)
115 lb: Maria Oliveira (12-5) vs. Gloria de Paula (6-4)
135 lb: Eddie Wineland (24-15-1) vs. Cody Stamann (19-5-1)
185 lb: Phil Hawes (11-3) vs. Deron Winn (7-2)
185 lb: Kyle Daukaus (11-2, 1 N/C) vs. Roman Dolidze (9-1)

22:00 – UFC Fight Pass
1:00 – Polsat Sport Extra

PONIEDZIAŁEK

High League 3: Extra

Początek gali: 20:00

Denis “Bad Boy” Załęcki vs. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn

Transmisja:

PPV (od 9,99 zł)

Zobacz także:

Aljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 279! Znamy rywala

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling będzie bronił pasa mistrzowskiego na gali UFC 279. Właśnie poznaliśmy jego rywala!

Arkadiusz Wrzosek nowym zawodnikiem organizacji KSW!

Długo oczekiwany przez fanów zawodnik wreszcie dołącza do organizacji KSW. Arkadiusz Wrzosek podpisuje kontrakt z największą federacją w Europie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis