MMA PLtypowanieTypowanie redakcyjne #220: UFC on ESPN 15: Munhoz vs. Edgar

Typowanie redakcyjne #220: UFC on ESPN 15: Munhoz vs. Edgar

Zapraszamy na dwieście dwudziestą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy wybrane pojedynki z gali UFC on ESPN 15, która odbędzie się w Las Vegas.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Pedro Munhoz vs. Frankie Edgar

Szymon Frankowicz: Szykuje nam się interesujący Main Event, w którym weteran UFC zmierzy się w nowej dla siebie dywizji z jej czołowym zawodnikiem. Pojedynek próbowano zestawić już 3 razy, jednak dwukrotnie przesunięto go na inną galę, a raz przyczyną okazał się pozytywny test na koronawirusa Pedro Munhoza. Frankie Edgar to legenda organizacji UFC. Były mistrz wagi lekkiej, stoczonych 26 pojedynków dla światowego giganta, a nadchodzące starcie będzie jego debiutem w kategorii koguciej.

Tym samym Edgar rozpoczyna kolejny marsz na szczyt nowej kategorii, a przypomnijmy, że w w dywizji piórkowej trzy razy stawał do walki z mistrzem, jednak za każdym razem przegrywał. W obecnym roku jeszcze nie miał okazji się zaprezentować, ale rok 2019 zakończył dwiema porażkami- z Maxem Hollowayem o pas kategorii piórkowej przez decyzję i Chan Sung Jungiem przez nokaut w pierwszej rundzie.

Pedro Munhoz to Brazylijczyk walczący w UFC od 2014 roku. Na koncie ma 13 występów, wśród których zanotował wygrana z takimi zawodnikami jak Damian Stasiak, Rob Font, Bryan Caraway czy aktualny pretendent do pasa w wagi muszej Cody Garbrandt. To właśnie znokautowanie tego ostatniego wywindowało Brazylijczyka tak wysoko w drabince dywizji koguciej, ale jego pasmo 3 wygranych przerwał w ostatnim pojedynku na UFC 238 Aljamain Sterling.

Faworytem bukmacherów jest Munhoz i podobne zdanie mają m.in. użytkownicy Tapology, którzy w większości stawiają na zwycięstwo Brazylijczyka przez nokaut. Moim zdaniem jednak walka nie skończy się w ten sposób. Frankie jest niezwykle szybki, posiada nieprawdopodobną kondycję podyktowaną wieloma pojedynkami na dystansie 5 rund i do tego ma świetne zapasy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że z każdą kolejną rundą szansę na zwycięstwo Amerykanina będą rosły. Pedro to czarny pas BJJ, ale na poddanie z jego strony bym nie liczył, gdyż Edgar nigdy w karierze nie przegrał przez poddanie.

Jedyną szansą jest nokaut w pierwszych rundach, ale Brazylijczyk nie należy do mocno bijących zawodników i uważam, że nie dopiszę się do grona Brian Ortega i Korean Zombie jako zawodnik, który skończył go przed czasem. Zatem zdecydowanie stawiam na Edgara, który szybkościowo i zapaśniczo da lekcję swojemu rywalowi. Spodziewam się decyzji, ale nie wykluczam skończenia walki przez ciosy w parterze w rundach mistrzowskich i tak też postawię. TYP: Frankie Edgar przez TKO w 4 rundzie.

Pedro Munhoz: Arkadiusz, Krystian, Bartosz

Frankie Edgar: Szymon, Mateusz S,


Ovince St. Preux vs. Alonzo Meinfield

Ovince St. Preux: Bartosz, Arkadiusz, Mateusz S

Alonzo Meinfield: Szymon, Krystian


Mike Rodriguez vs. Marcin Prachnio

Mike Rodriguez: Bartosz, Krystian

Marcin Prachnio: Arkadiusz, Szymon, Mateusz S,


Mariya Agapova vs. Shana Dobson

Mariya Agapova: Krystian, Mateusz S, Szymon, Arkadiusz, Bartosz

Shana Dobson:


Podawajcie w komentarzach swoje typy!