MMA PLGLORYTVP Sport będzie pokazywać gale GLORY. Już w sobotę Rico Verhoeven vs. Badr Hari 2!

TVP Sport będzie pokazywać gale GLORY. Już w sobotę Rico Verhoeven vs. Badr Hari 2!

Foto: GLORY

Organizacja GLORY nawiązuje współpracę z TVP Sport. Już w najbliższą sobotę polscy fani zobaczą galę COLLISION 2 w holenderskim Arnhem, której główną atrakcją będzie rewanżowe starcie o pas wagi ciężkiej między Rico Verhoevenem a Badrem Harim.

Do pierwszej walki między tymi wybitnymi kickbokserami doszło w grudniu 2016 roku w Niemczech, a dokładniej w Oberhausen. Hari zapowiadał nokaut na mistrzu i od początku mocno ruszył na rywala. Udało mu się nawet spowodować rozcięcie na nosie Verhoevena. Później jednak do głosu doszedł Holender. W drugiej rundzie Verhoeven w klinczu uderzył przeciwnika kolanem w ramię. Hari doznał kontuzji i nie mógł kontynuować pojedynku. Walka zakończyła się technicznym nokautem na korzyść Verhoevena.

Holandia jest jak najbardziej naturalną lokalizacją dla tego wielkiego pojedynku. Zarówno broniący tytułu w wadze ciężkiej Rico Verhoeven jak i pretendent Badr Hari urodzili się w tym kraju. Hari reprezentuje jednak kraj swoich przodków, czyli Maroko.

Galę będzie można oglądać w sobotę od godziny 21:00 na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP  Sport. Pokazane zostaną następujące cztery pojedynki.

COLLISION 2

waga ciężka: Rico Verhoeven vs. Badr Hari – walka o pas mistrzowski
waga półciężka: Luis Tavares vs. Stéphane Susperregui
waga lekka: Mohammed Jaraya vs. Massaro Glunder
waga piórkowa: Zakaria Zouggary vs. Asa Ten Pow

W przyszłym roku wszystkie numerowane gale GLORY zostaną pokazane przez TVP Sport.