MMA PLACATrzej Polacy zrywają kontrakty z ACA w proteście przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę

Trzej Polacy zrywają kontrakty z ACA w proteście przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę

Trzej polscy zawodnicy przestają być zawodnikami rosyjskiej organizacji ACA. Wszystko to ma w zwiazek z trwającą inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Polacy zrywają kontrakty z ACA
Foto: ACA

Kwestia dotyczy zawodników należących do grupy Shocker MMA Solutions. Z ACA rozstają się Daniel Omielańczuk (25-12-1, 1 N/C), Piotr Strus (15-7-2, 1 N/C) oraz Łukasz Kopera (10-6).

Szef grupy Shocker MMA Solutions zamieścił w sieci następujące oświadczenie:

“W związku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o nie braniu udziału w wydarzeniach przez Absolut Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktów wszystkich Zawodników reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem tj. Piotr Strus, Łukasz Kopera, Daniel Omielańczuk.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że wszyscy pracownicy ACA traktowali nas zawsze z najwyższym szacunkiem, zrozumieniem i chęcią pomocy, a sam udział w sportowych wydarzeniach ACA, był dla nas zaszczytem i wielką sportową przygodą. Jednak w obecnej sytuacji, nie wyobrażamy sobie kontynuować startów na terenie i dla organizacji z Federacji Rosyjskiej czy Białorusi.

Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, Kibicom i Zawodnikom, życzymy pokoju za naszą wschodnią granicą i powrotu do normalności, także w sporcie. #NoWar

Artur Ostaszewski

Shocker MMA Solutions”

OŚWIADCZENIE naszej grupy menadżerskiej, w związku z działaniami wojennymi Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy.

Posted by Shocker MMA on Monday, February 28, 2022

Daniel Omielańczuk wystąpił na sobotniej gali ACA 136, gdzie musiał uznać wyższość Adama Bogatyreva. Polski ciężki w listopadzie 2020 roku miał szansę zdobyć pas ACA, ale został znokautowany przez Tony’ego Johnsona. Zawodnik WCA Fight Team stoczył łącznie 10 walk dla ACA oraz ACB, z których wygrał sześć.

Piotr Strus to zawodnik, który również doszedł do walki o pas organizacji (choć jeszcze pod banderą ACB – przyp.red.). Pokonał go jednak obecny zawodnik UFC Albert Duraev. W swoich dwóch ostatnich walkach Strus dwukrotnie przegrywał ze swoim rodakiem Rafałem Haratykiem.

Łukasz Kopera stoczył w ACA pięć pojedynków, z których wygrał. Ostatnio zanotował jednak dwie porażki.

Zobacz także:

Bellator 275 – wyniki i najlepsze akcje. Gegard Mousasi wciąż mistrzem [WIDEO]

Gala Bellator 275 w Dublinie już za nami. Nie zabrakło ciekawych walk i efektownych skończeń.

Jan Błachowicz solidaryzuje się z Ukrainą: Nie dla agresji, nie dla wojny!

Jan Błachowicz (28-9) postanowił zareagować w mediach społecznościowych. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej solidaryzuje się z Ukrainą, która w czwartek nad ranem została zaatakowana przez Rosję.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis