MMA PLUFCTrener Łukasz Zaborowski o chorobie Karoliny Kowalkiewicz: Pogotowie zabierało ją z treningu

Trener Łukasz Zaborowski o chorobie Karoliny Kowalkiewicz: Pogotowie zabierało ją z treningu

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC – Karolina Kowalkiewicz (12-5) przygotowująca się obecnie do swojej kolejnej walki w oktagonie przyznała, że cierpi na nieuleczalną chorobę.

Polka udzieliła obszernego wywiadu portalowi TVP Sport, w którym opowiedziała o zmaganiu się z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

O kłopotach zdrowotnych zawodniczki wypowiedział się jej trener Łukasz Zaborowski, który temat rozszerzył w rozmowie z polsatsport.pl potwierdzając, że Kowalkiewicz nawet kiedyś z treningu musiała zabrać karetka!

“Były błędne diagnozy lekarskie. Ona naprawdę chodziła po lekarzach, po specjalistach, wydała na to kupę pieniędzy i to wszystko wahało się od poważnych chorób, do żadnych, bo jeden lekarz nawet powiedział, że nic jej nie jest.

Sami nie wiedzieliśmy co jest, bo Karolina przychodziła na treningi, dostawała kopa motywacyjnego, a po tygodniu nie miała już na nic siły. Raz nawet mieliśmy sytuację, że po Karolinę przyjechała karetka, bo zaczęła się dusić.”

Cała rozmowa portalu polsatsport.pl z Łukaszem Zaborowskim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Kowalkiewicz swoją kolejną walkę stoczy 22 lutego na gali UFC w Auckland, gdzie zmierzy się z niebezpieczną Xiaonan Yan (11-1).