MMA PLBoksAnthony Joshua znokautował Kubrata Puleva w 9. rundzie! Bułgar był na deskach też wcześniej [WIDEO]

Anthony Joshua znokautował Kubrata Puleva w 9. rundzie! Bułgar był na deskach też wcześniej [WIDEO]

Anthony Joshua (24-1, 22 KO) znokautował Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) w dziewiątej rundzie walki wieczoru gali bokserskiej w Londynie. Brytyjczyk bronił aż czterech mistrzowskich pasów – WBA Super, IBF, WBO i IBO.

Anthony Joshua

Początek pojedynku był spokojny. Zawodnicy nie podejmowali większego ryzyka i próbowali ciosów na korpus, ewentualnie pojedynczych prostych. Joshua był lepiej predysponowany do takiej rywalizacji ze względu na lepsze warunki fizyczne.

Mistrz momentami przyśpieszał. Pretendent jednak również odpowiadał.

“AJ” walczył rozważnie szukając swojej szansy. W trzeciej rundzie naprawdę mocno trafił Puleva. Potem kontynuował morderczy atak. Bułgar odwrócił się od niego i był liczony. Po kolejnej serii ciosów mieliśmy kolejny nokdaun, gdy pretendent się przewrócił.

Czwartą rundę Joshua zaczął od kolejnych mocnych prostych. Czempion wciąż musiał mieć się na baczności, bo Pulev mógł stanowić zagrożenie.

Brytyjczyk był cierpliwy i korzystając z dobrego zasięgu punktował przeciwnika. “The Kobra” próbował się odgryzać. W jego przypadku ciosy proste także były stosunkowo skuteczne.

Kolejne rundy padały łupem mistrza. W siódmej odsłonie “AJ” trafił kilkoma mocnymi podbródkowymi z rzędu. Dość często walka przenosiła się też do klinczu.

Pulev również był w stanie trafiać mocno, choćby w rundzie ósmej.Działo się to jednak zbyt rzadko.

W dziewiątej rundzie “AJ” także trafił całą serią podbródkowych. Kolejne z nich były jeszcze mocniejsze i Bułgar był ponownie liczony. Joshua trafił ponownie i ostatecznie znokautował pretendenta.

Brak opisu.

Joshua obronił cztery mistrzowskie pasy – WBA Super, IBF, WBO i IBO. Teraz fani z pewnością czekają już tylko na całkowitą unifikację i pojedynek z mistrzem WBC, czyli kolejnym brytyjskim pięściarzem Tysonem Furym.

Zobacz także:

Joshua vs. Pulev – wyniki gali w Londynie

W Londynie czeka nas hitowa gala bokserska z Anthonym Joshuą w roli głównej. W ważnych pojedynkach również Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis