MMA PLJan BłachowiczTak zaczynał Jan Błachowicz: “Bez sprzętu, bez maty, ale z wielkimi marzeniami”

Tak zaczynał Jan Błachowicz: “Bez sprzętu, bez maty, ale z wielkimi marzeniami”

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Tak zaczynał Jan Błachowicz swoją karierę w mieszanych sztukach walki! Obecny mistrz wagi półciężkiej UFC opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie sprzed lat, na którym trenuje w spartańskich warunkach.

Był rok 2005, wówczas o MMA w Polsce niewielu myślało, sal treningowych nie było, sport ten uchodził za podziemny, a determinację do treningów mieli tylko najwytrwalsi.

W tym właśnie Jan Błachowicz.

Tak zaczynał Jan Błachowicz: “Bez sprzętu, bez maty, ale z wielkimi marzeniami”

Piętnaście lat temu, obecny mistrz wagi półciężkiej UFC trenował w takich oto warunkach:

🇵🇱 Tak zaczynaliśmy. Bez sprzętu, bez maty, ale z wielkimi marzeniami.Około roku 2005, Michał "Meta" Mankiewicz. 🇺🇸…

Opublikowany przez Jana Blachowicza Niedziela, 11 października 2020

Przypominamy, że Jan Błachowicz od dwóch tygodni jest mistrzem największej organizacji MMA na świecie. Polak – tak jak napisał w poście – od lat podąża za swoimi marzeniami i sięgnął po największe z nich na gali UFC 253.

Tam znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa zostając pierwszym mistrzem dywizji do 93. kilogramów z Europy. Polak teraz ma czas na celebrację sukcesu. Nie będzie miał go jednak dużo, bowiem pod koniec roku na świat przychodzi jego syn – Jan Junior. Matką jest jego menadżerka, a prywatnie narzeczona – Dorota Jurkowska.

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.

Historyczny sukces Mameda! Był mistrzem KSW w… trzech różnych dekadach!

Historyczny sukces Mameda Khalidova! Najpopularniejszy zawodnik mieszanych sztuk walki w Polsce osiągnął coś, co uda się niewielu innym zawodnikom! Po zwycięstwie nad Scottem Askhamem, Mamed został mistrzem KSW w trzeciej kolejnej dekadzie!

KSW 55: Szacunek po walce! Gustafsson spotyka się z Janikowskim!

To z pewnością nie było proste wyzwanie dla sędziów. W szóstej walce wczorajszej gali KSW Damian Janikowski zmierzył się z Andreasem Gustafssonem. Starcie było bardzo wyrównane i do momentu ogłoszenia werdyktu, żaden z zawodników nie mógł być pewny swojego zwycięstwa.