MMA PLKSWHistoryczny sukces Mameda! Był mistrzem KSW w… trzech różnych dekadach!

Historyczny sukces Mameda! Był mistrzem KSW w… trzech różnych dekadach!

Foto: KSW

Historyczny sukces Mameda Khalidova! Najpopularniejszy zawodnik mieszanych sztuk walki w Polsce osiągnął coś, co uda się niewielu innym zawodnikom! Po zwycięstwie nad Scottem Askhamem, Mamed został mistrzem KSW w trzeciej kolejnej dekadzie!

Mamed Khalidov w walce wieczoru minionej gali KSW 55 znokautował w nieco ponad pół minuty Scotta Askhama zostając nowym-starym mistrzem wagi średniej!

Akcja kończąca pojedynek Khalidova z Brytyjczykiem była niezwykle efektowna:

Historyczny sukces Mameda! Był mistrzem KSW w… trzech różnych dekadach!

Mamed, zostając wczoraj mistrzem KSW osiągnął historyczny sukces – został czempionem największej organizacji MMA w Europie już w trzeciej kolejnej dekadzie (oczywiście przyjmując założenie, że dekady liczymy na zasadzie: 0-9):

Przypominamy, że w 2009 roku, Mamed Khalidov sięgnął po pas mistrzowski wagi półciężkiej KSW, pokonując Daniela Accacio na gali KSW 11. Później, w 2015 roku został mistrzem wagi średniej szybko nokautując Michała Materlę na gali KSW 33. Ostatni pas mistrzowski zdobył wczoraj, w 2020 roku, czyli zgodnie z powyższą zasadą, w trzeciej kolejnej dekadzie!

Gratulujemy Mamed i czekamy na kolejne świetne walki!

Zobacz także:

KSW 55: Szacunek po walce! Gustafsson spotyka się z Janikowskim!

To z pewnością nie było proste wyzwanie dla sędziów. W szóstej walce wczorajszej gali KSW Damian Janikowski zmierzył się z Andreasem Gustafssonem. Starcie było bardzo wyrównane i do momentu ogłoszenia werdyktu, żaden z zawodników nie mógł być pewny swojego zwycięstwa.

Marcin Tybura znowu lepszy od rywala?

“Tybur” kontynuuje świetną passę. Tym razem Polak pokonał bardzo doświadczonego Bena Rothwella.

Ariel Helwani komentuje wielkie zwycięstwo Mameda Khalidova!

Wczorajsza noc na długo pozostanie w pamięci wszystkich fanów MMA w Polsce. W walce wieczoru gali KSW 55 Mamed Khalidov zmierzył się z byłym już mistrzem wagi średniej Scottem Askhamem. Po dwóch latach przerwy Polak powrócił na tron dywizji średniej KSW. Niewiarygodny noaukt, jaki Mamed wykonał na swoim przeciwniku jest szeroko komentowany na całym świecie.