MMA PLKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.

Para w miniony weekend wyprawiła ceremonię ślubną w Myślęcinku pod Bydgoszczą. Wśród gości było wielu zawodników mieszanych sztuk walki, którzy na co dzień trenują w klubie Shark Top Team, gdzie Łukasz Zaborowski jest głównym trenerem.

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Kowalkiewicz i Zaborowski kroczyli wspólną drogą już od bardzo dawna. Najpierw połączył ich sport i wspólne cele, a z czasem zaczęli się do siebie zbliżać również w sferze prywatnej.

Młodej parze życzymy pomyślności i szczęścia na nowej drodze życia!

Karolina Kowalkiewicz w UFC

Kowalkiewicz to była mistrzyni KSW, która do największej ligi MMA na świecie dołączyła w 2015 roku. W szeregach amerykańskiej organizacji szybko wygrała trzy pojedynki i zdobyła status pretendentki do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej. Starcie o pas jednak przegrała. W listopadzie 2016 roku lepsza okazała się od niej jej rodaczka – Joanna Jędrzejczyk.

Po tej porażce Kowalkiewicz przegrała jeszcze jedno starcie – z Claudią Gadelhą. Później odniosła dwie wiktorie i znowu wróciła do czołówki dywizji słomkowej. Ostatnio jednak 34-latka nie ma dobrej serii. Przegrała cztery kolejne walki, a ostatnie jej starcie z Xiaonan Yan zakończyło się makabryczną kontuzją oczodołu.

Polka otrzyma od UFC jeszcze jedną szansę walki, więc miejmy nadzieję, że powróci na zwycięską ścieżkę!

Zobacz także:

Historyczny sukces Mameda! Był mistrzem KSW w… trzech różnych dekadach!

Historyczny sukces Mameda Khalidova! Najpopularniejszy zawodnik mieszanych sztuk walki w Polsce osiągnął coś, co uda się niewielu innym zawodnikom! Po zwycięstwie nad Scottem Askhamem, Mamed został mistrzem KSW w trzeciej kolejnej dekadzie!

KSW 55: Szacunek po walce! Gustafsson spotyka się z Janikowskim!

To z pewnością nie było proste wyzwanie dla sędziów. W szóstej walce wczorajszej gali KSW Damian Janikowski zmierzył się z Andreasem Gustafssonem. Starcie było bardzo wyrównane i do momentu ogłoszenia werdyktu, żaden z zawodników nie mógł być pewny swojego zwycięstwa.

Marcin Tybura znowu lepszy od rywala?

“Tybur” kontynuuje świetną passę. Tym razem Polak pokonał bardzo doświadczonego Bena Rothwella.