MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaSzpilka o Bogu i podejściu do wiary: Odmawiałem zawsze co niedzielę różaniec w intencji…

Szpilka o Bogu i podejściu do wiary: Odmawiałem zawsze co niedzielę różaniec w intencji…

Artur Szpilka (2-0) ma za sobą dużą zmianę. ”Szpila” w rozmowie z Andrzejem Kostyrą opowiedział o swojej wierze oraz o demonach, które dotykały jego sportową karierę. Popularny polski pięściarz ma za sobą zmianę i zapewnia, że w tym momencie jest zdecydowanie lepiej. ”Szpila” w mediach społecznościowych nie ukrywał, że jest osobą wierzącą w Boga oraz fakt – że jest to dla niego bardzo ważne.

Artur Szpilka
Foto: KSW YouTube

34-latek swój najbliższy pojedynek stoczy na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2, która odbędzie się trzeciego czerwca. ”Szpila” wysoko w karcie zmierzy się z weteranem największej organizacji w naszym kraju – Mariuszem Pudzianowskim. KSW myślało już o takim zestawieniu przy debiucie Szpilki w mieszanych sztukach walki. Ostatecznie starcie odłożyło się w czasie, a Artur odnotował dwa zwycięstwa. Wojownik z Wieliczki pokonał przed czasem Sergey’a Radchenko oraz Denisa ”Bad Boya” Załęckiego.

Szpilka: Wychodziłem na rewanż z Radczenką i się uśmiechałem!

Artur Szpilka nie ukrywał, że nie rozumiał początkowo Tomasza Adamka. ”Góral” często głośno wspominał i zaznaczał, że Bóg i wiara jest dla niego bardzo ważna. U Artura Szpilki z czasem nastąpiły zmiany na lepsze!

Kiedyś dziwiłem się Tomkowi Adamkowi. Mówiłem: wychodzisz do ringu, żegnasz się, a Pan Bóg ci nie pomoże. I właśnie, kurczę, zmieniło się to myślenie. Jednak te demony, które nade mną były, mnie dopadały

Dużo zmieniło się przed rewanżem z wspominanym już Sergey’em Radchenko.

Wychodziłem na rewanż z Radczenką i się uśmiechałem i cieszyłem. Ktoś, kto mnie zna na co dzień, ogląda, widział, że tam był inny Artur Szpilka. Pamiętam, że odmawiałem zawsze co niedzielę różaniec intencji czystej głowy. W sporcie zawodowym możemy być wytrenowani na 100 procent, ale jak głowa nie siedzi…

Zobacz także:

Nate Diaz wraca! Weteran UFC w boksie zmierzy się z… Jake’m Paulem! Widzieliście?

Tak to się dzieje naprawdę! O takim potencjalnym pojedynku mówi się już od dłuższego czasu. Nate Diaz w formule bokserskiej zmierzy się z jednym z najbardziej popularny youtuberów na świecie – Jake’m Paulem.

Denis Załęcki już po operacji więzadeł! W jej trakcie okazało się, że ma uszkodzone coś jeszcze! Widzieliście?

Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce – Denis Załęcki jest już po operacji więzadeł krzyżowych w kolanie. Torunianin podzielił się ważną wiadomością w mediach społecznościowych.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis