MMA PLNajnowszeConor McGregorSurowa kara dla Khabiba Nurmagomedova?! “Słyszałem o 12 lub 18 miesiącach zawieszenia”

Surowa kara dla Khabiba Nurmagomedova?! “Słyszałem o 12 lub 18 miesiącach zawieszenia”

Khabib Nurmagomedov (27-0) znalazł się w sporych tarapatach. Prezydent UFC Dana White przewidywał niedawno, że po awanturze na UFC 229 zostanie on przez Komisję Sportową Stanu Nevada zdyskwalifikowany na maksimum pół roku. Ekspert Brendan Schaub przewiduje jednak, że będzie to zawieszenie na rok lub nawet półtora.

Khabib nie pozostał dłużny, odpowiada Diazowi: Zmiażdżyliśmy twój team tamtej nocy, gówniarzu!

O tym, co wydarzyło się po walce Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem (21-4), słyszeli już chyba wszyscy. Zaraz po tym, jak Irlandczyk odklepał, Khabib wyskoczył z oktagonu i rzucił się na Dillona Danisa. Następnie w klatce rozpoczęła się regularna bijatyka.

Wypłata Nurmagomedova została zamrożona na czas śledztwa, które wciąż prowadzi Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC). To, że Komisja nałoży na “Orła” z Dagestanu zawieszenie, jest praktycznie pewne. Dana White przekonywał jednak ostatnio, że będzie to dyskwalifikacja zaledwie na okres od czterech do sześciu miesięcy, a ponadto Rosjanin będzie musiał zapłacić 250 tysięcy dolarów ywny. Prezydent UFC zapewnił też, że Khabib zachowa swój mistrzowski pas w wadze lekkiej.

Inne zdanie na temat kary dla Nurmagomedova ma jednak Brendan Schaub. Ceniony ekspert w swoim programie “Below the Belt” ujawnił, że słyszał o możliwości jego zdyskwalifikowania na dłuższy okres. Być może będzie to nawet półtora roku!

Khabib na pewno zostanie zawieszony. Ja słyszałem, że to będzie 12 lub 18 miesięcy. No chyba, że Dana White użyje swoich magicznych zdolności i przekona NSAC do mniejszej kary.

Niezależnie jednak od długości zawieszenia Khabiba Nurmagomedova, Brendan Schaub jest pewny, że prędzej czy później dojdzie do jego rewanżu z Conorem McGregorem.

W końcu zobaczymy ten rewanż. Już teraz starcie Khabib vs. McGregor jest największym w historii UFC. Rewanż będzie jeszcze większy, więc to oczywiste, że zostanie on zorganizowany.

Nurmagomedov grozi opuszczeniem UFC

Jedną z osób, która wdała się w oktagonie w bijatykę z Conorem McGregorem, był Zubaira Tukhugov (18-4). Po tym, jak UFC podjęła decyzję o odwołaniu jego walki z Artemem Lobovem (13-14-1), przyjacielem Irlandczyka, Khabib Nurmagomedov zagroził opuszczeniem federacji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis