MMA PLBez kategoriiStowarzyszenie MMA Polska z wyrazami wsparcia od Ministerstwa Sportu

Stowarzyszenie MMA Polska z wyrazami wsparcia od Ministerstwa Sportu

Foto: Danuta Dmowska-Andrzejuk
Foto: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Stowarzyszenie MMA Polska od samego początku działania mogło liczyć na przychylność Ministerstwa Sportu. Jeszcze w 2019 roku, przed oficjalnym ogłoszeniem powstania Stowarzyszenia, zarząd MMA Polska miał zaszczyt spotkać się z ówczesnym Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Przy okazji tego wydarzenia, Minister przekazał Stowarzyszeniu słowa wsparcia i pismo, w którym przedstawił swoje spojrzenie na rozwój amatorskiego MMA w Polsce.

Po roku funkcjonowania Stowarzyszenia doszło do kolejnych dwóch spotkań w Ministerstwie Sportu, podczas których Martin Lewandowski, prezes i Marian Kmita, wiceprezes MMA Polska, mieli okazję porozmawiać z Panią Minister Danutą Dmowską-Andrzejuk.

– W trakcie spotkania przedstawiliśmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i podsumowaliśmy występy kadry MMA Polska

– wyjaśnia Martin Lewandowski.

– Zarysowaliśmy również dalsze plany rozwoju amatorskiego MMA i pomysły na działalność Stowarzyszenia.

Podobnie jak rok temu Minister Sportu przekazała Stowarzyszeniu słowa wsparcia i oficjalne pismo, w którym możemy przeczytać między innymi:

Mieszane sztuki walki to sport, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, dzięki sukcesom polskich zawodników na arenach międzynarodowych oraz profesjonalizacji tej dyscypliny, jaką możemy w ostatnim czasie obserwować. Każdy sportowiec, realizując swoje założenia i cele, potrzebuje ujednoliconych zasad, procedur, wspólnej wizji i uporządkowanych działań, które dadzą mu odpowiednie wsparcie. Dzięki temu jest w stanie pracować jeszcze bardziej efektywnie i zwiększa swoje szanse na osiąganie zamierzonych celów.

Wierzę, że działalność Stowarzyszenia „MMA Polska” pozwoli naszym sportowcom na rozwój, zadba o ich prawa i pozwoli konsekwentnie iść naprzód. Życzę powodzenia w realizacji założonych celów.

– Bardzo cieszę się z potwierdzenia przez Panią Minister wsparcia dla naszej inicjatywy

– podsumowuje spotkanie Marian Kmita.

– Wierzę też w nawiązanie długotrwałej współpracy, która posłuży dalszemu rozwojowi amatorskiego MMA w Polsce.

[informacja prasowa]

Pani Minister na gali KSW 54

Danuta Dmowska-Andrzejuk to była szpadzistka, która w trakcie kariery zdobyła m.in. tytuły mistrzyni świata (indywidualnie) i Europy (w drużynie). W 2019 roku objęła tekę Ministra Sportu po Witoldzie Bańce, który został przewodniczącym Światowej Agencji Antydopingowej.

Pani Minister była również gościem podczas sobotniej gali KSW 54 i miała zaszczyt wręczyć mistrzowski pas Mateuszowi Gamrotowi po zakończeniu walki wieczoru.

Król kategorii lekkiej Mateusz Gamrot 👑 i mistrzyni świata, Pani Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk 🇵🇱

Opublikowany przez KSW Niedziela, 30 sierpnia 2020

Zobacz także:

Kiedy walka Ortegi z “Koreańskim Zombie”?

Do walki czołowych zawodników kategorii piórkowej miało dojść jeszcze w ubiegłym roku. Teraz dodatkowo po aferze ze spoliczkowaniem gwiazdy K-popu atmosfera przed walką będzie jeszcze bardziej gorąca.

Michał Kita obraził Bedorfa i Grabowskiego po KSW 54, Bedorf odpowiedział!

Zawodnik wagi ciężkiej Michał Kita po swojej wygranej na gali KSW 54 obraził Karola Bedorfa i Damiana Grabowskiego. “Masakra” dąży do rewanżowych starć z oboma zawodnikami. W przeszłości przegrywał zarówno z Bedorfem, jak i z Grabowskim.