MMA PLNajnowszeInneSpalacze tłuszczu – kiedy warto po nie sięgnąć?

Spalacze tłuszczu – kiedy warto po nie sięgnąć?

Walczysz z tkanką tłuszczową, która gromadzi się w newralgicznych miejscach? Wiele miesięcy restrykcyjnej diety i wylewania potu na sali treningowej nie przynosi oczekiwanych rezultatów?
Z myślą o tym powstały spalacze tłuszczu – preparaty uwielbiane przez zarówno początkujących sportowców, jak i zaawansowanych kulturystów. Ich celem – jak sama nazwa wskazuje – jest wspierać proces odchudzania, redukując przy tym poziom tkanki tłuszczowej. Ta prowadzić bowiem może do m.in. przewlekłego, subklinicznego stanu zapalnego. Ten z kolei charakteryzuje się nieprawidłową produkcją cytokin i aktywacją sygnałów prozapalnych, które są źródłem szeregu innych dolegliwości.

Spalacze tłuszczu

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacz tłuszczu – grupa produktów, które mają na celu zredukować ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, podnosić poziom energii, pobudzać metabolizm i jednocześnie tłumić apetyt.

Te wyselekcjonowane suplementy diety przybierają najczęściej postać kapsułek, które spożywa się przed treningiem. W ich składzie znajdziesz więc wiele substancji pochodzenia naturalnego – tj. l-karnityna i kapsaicyna.

Oczywiście na rynku dostępne są zarówno naturalne spalacze – tj. kurkuma, kawa, zielona herbata – jak i profesjonalne suplementy diety, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród sportowców i kulturystów. Wszystko po to, aby wspomniany tłuszcz maksymalnie wykorzystać, czerpiąc z niego energię, a następnie spożytkować go podczas ćwiczeń.

Czy spalacz tłuszczu jest dla Ciebie?

Spalacze tłuszczu powstały głównie z myślą o tych, którzy pragną zrzucić nadmierne kilogramy. Stosuje się je więc zarówno w przypadku diety redukcyjnej, jak i diety nastawionej na budowanie tkanki mięśniowej (tu pomóc mogą suplementy, tj. kreatyna, która odpowiada za regenerację mięśni).

Jeśli więc dotychczasowe próby zrzucenia kilogramów były nieefektywne, gdy brakuje Ci motywacji i energii do działania, a przy tym nadal zależy na osiągnięciu konkretnego celu – sięgnij po spalacze.

Oczywiście nie jest to magiczna tabletka, która wykonana za Ciebie całą pracę – to wsparcie, które powinno iść w parze z treningiem, zbilansowaną dietą i innymi suplementami diety. Jak łatwo więc się domyślić – nie jest to preparat dla każdego. Zawarte w nim składniki nie są wskazane kobietom w ciąży i kobietom karmiącym. Nie rekomenduje się ich również osobom z zaburzoną pracą serca lub spożywającym nadmierną ilość kofeiny (powyżej 400mg/dzień). Zanim więc sięgniesz po określony produkt – skonsultuj się z lekarzem lub trenerem, aby wyeliminować ewentualne skutki uboczne.

Jak brać spalacze tłuszczu?

Najczęściej spalacze stosowane są rano, bezpośrednio przed ćwiczeniami i treningiem. Producenci zalecają, aby stosować je etapami – tj. serie 5-tygodniowe należy przerywać, aby zaobserwować stan swojego organizmu i zanotować dotychczasowe efekty. Dodatkowo organizm łatwo uodparnia się na aktywne substancje, przez co środek traci swoje właściwości, a postawiony cel – oddala się.

Nie należy przekraczać dopuszczalnej, dobowej dawki – ta uzależniona jest od substancji i doświadczenia sportowca.

[artykuł sponsorowany]

Zobacz także:

Pudzianowski w mocnym stylu odpowiada na słowa Oknińskiego: Polecam pysk o kibel wytrzeć!

Mariusz Pudzianowski w mediach społecznościowych postanowił w mocnym stylu odpowiedzieć na słowa Mirosława Oknińskiego.

Marcin Prachnio zawalczy na UFC 290 w Las Vegas! Znamy szczegóły!

Znamy szczegóły kolejnej walki Marcina Prachnio (16-6) w największej organizacji na świecie. Polak wystąpi na hitowej gali UFC 290 w Las Vegas. 34-latek ósmego lipca zmierzy się z niepokonanym Vitorem Petrino (8-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis