‚Shogun’ Rua: Wierzę, że wygrana z Oezdemirem zagwarantuje mi walkę o pas

Legenda mieszanych sztuk walki Mauricio „Shogun” Rua (25-10) w rozmowie z MMA Fighting, wypowiedział się na temat swojej najbliższej walki w UFC. Były mistrz wagi półciężkiej, 19 maja na gali w Chile stanie naprzeciw bardzo wymagającego rywala. Przeciwnikiem Brazylijczyka będzie Volkan Oezdemir (15-2).

„Shogun” wygrał swoje trzy ostatnie pojedynki w największej organizacji MMA na świecie. Dwa z nich zakończyły się decyzjami na korzyść Brazylijczyka, ostatnia natomiast została zakończona przez TKO w trzeciej rundzie.

Volkan to świetny zawodnik, ale ja lubię wyzwania. Ta walka będzie bardzo interesująca dla fanów, a dla mnie to trudne wyzwanie.

Oezdemir może pochwalić się bardzo dobrym rekordem. W czterech walkach dla UFC wygrał trzy razy. Najpierw wygrał decyzją z Ovincem St. Preux, a w dwóch kolejnych walkach szybko odprawiał ciosami Mishe Cirkunova i Jimiego Manuwę. Dzięki spektakularnym wygranym, Szwajcar szybko dostał szansę walki o pas. Nie wykorzystał jej jednak, przegrywając w 2 rundzie przez TKO z Danielem Cormierem. „Shogun” odniósł się z ogromnym szacunkiem do wyczynów Szwajcara.

Jest naprawdę twardym gościem. W krótkim czasie bardzo ewoluował i zasłużył na walkę o pas.

Brazylijczyk wypowiedział się też na temat planu na walkę z Oezdemirem.

Specjalizuję się w Muay Thai, ale to jest MMA. Trzeba być przekrojowym. Volkan ma świetną stójkę, ale ma też dobre zapasy i parter. Ja pracuję ciężko w każdej płaszczyźnie, by stawać się jeszcze lepszym.

„Shogun” zakończył rozmowę krótkim stwierdzeniem:

To trudna walka, ale mocno zbliża mnie do pasa. Jeżeli wygram, liczę na szansę od UFC. Pokonanie Volkana to moje marzenie i tylko na tym się w tym momencie skupiam.