MMA PLInneSalim Touahri wydaje oświadczenie po aresztowaniu: Nie skreślajcie mnie…

Salim Touahri wydaje oświadczenie po aresztowaniu: Nie skreślajcie mnie…

Foto: Aug 3, 2019; Newark, NJ, USA; Mickey Gall (red gloves) fights Salim Touahri (blue gloves) during UFC Fight Night at Prudential Center. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Salim Touahri (10-4) kilka dni temu został zatrzymany pod zarzutem handlu niedozwolonymi substancjami. Były zawodnik UFC postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

Touahri informuje, iż został zatrzymany na podstawie zeznań tzw. małego świadka koronnego. Na profilu zawodnika w serwisie Facebook pojawiło się poniższe oświadczenie.

Oświadczenie Salima Touahriego:

“Oświadczenie Salim “Grizzly” Touahri Oświadczenie:
Na wstępie chciałbym prosić wszystkich, aby nikt mnie z góry nie przekreślał i nie obwiniał na podstawie tego o co zostałem podejrzany. Wiele razy słyszało się, że ktoś z pomówienia został zatrzymany. Niestety, teraz ja się znalazłem w podobnej sytuacji.

Mam 30 lat i nigdy nie byłem karany, zatrzymany przez policję, czy nawet podejrzany o najmniejsze przestępstwo. Nigdy też nie należałem do żadnej grupy pseudokibiców krakowskich drużyn. Nigdy nie byłem nawet na meczu Cracovii, a w szczególności nie należałem do żadnej grupy przestępczej.

Jestem podejrzany o czyn, którego miałem się dopuścić w 2017 roku na podstawie pomówienia skruszonego przestępcy Krystiana K. pseudonim “Klemens”. Nie ma żadnych innych świadków lub dowodów obciążających mnie. Sytuacja, którą opisuje jest kompletnie nieprawdą. “Klemens”, który mnie pomawia, to człowiek z bogatą kartoteką przestępczą, który w zamian za uzyskanie wolności powie i zrobi dosłownie wszystko, ale niekoniecznie musi być to zgodne z prawdą. Skruszony gangster, który mnie pomawia został we wrześniu 2018 roku zatrzymany pod licznymi zarzutami. Wtedy też złożył zeznania, w których mnie obciążył. Po kilku tygodniach był już na wolności, ale nie na długo, ponieważ w styczniu 2019 roku, będąc już na tzw. układzie z policją, dopuścił się kolejnego przestępstwa. Został zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa w jednej z myślenickich knajp. Nagranie z tego zajścia obiegło telewizję i internet, więc każdy może to obejrzeć. “Klemens”, który okazał skruchę przed prokuratorem, wyszedł na wolność i udowodnił tylko, że jest brutalną, bezwzględną i zdolną do wszystkiego osobą. Niestety, po krótkim areszcie wrócił na wolność.

Cała ta sytuacja jest ogromnym ciosem dla mnie, mojej rodziny oraz ukochanej żony, z którą 8 lutego wzięliśmy ślub oraz planujemy założyć rodzinę. Moje dobre imię osoby o nieposzlakowanej opinii zostało splamione przez pomówienie jednej osoby. Zrobię wszystko żeby dowieść prawdy i swojej niewinności, a Was proszę o wsparcie i tak jak pisałem na początku nie skreślajcie mnie, bo jestem niewinny.”

Oświadczenie: Na wstępie chciałbym prosić wszystkich, aby nikt mnie z góry nie przekreślał i nie obwiniał na…

Opublikowany przez Salim "Grizzly" Touahri Sobota, 29 lutego 2020

“Grizzly” od 2017 roku walczył dla organizacji UFC. Urodzony w Krakowie zawodnik nie radzi sobie jednak najlepiej. Reprezentant Polski przegrał bowiem pierwsze trzy walki dla amerykańskiego giganta, kolejno z Warlleyem Alvesem, Keitą Nakamurą i Mickeyem Gallem. Zawodnik wciąż formalnie pozostaje zawodnikiem organizacji UFC, lecz na razie brak informacji na temat jego kolejnego pojedynku. Sytuację utrudniać może również aktualna sytuacja prawna zawodnika.

Wcześniej oświadczenie, w którym wyrażono przekonanie o niewinności wydał menadżer zawodnika, Paweł Kowalik. Podobnie jak w przypadku oświadczenia zawodnik podkreślono wątpliwą wiarygodność świadka.

Po raz ostatni Touahri pojawił się w oktagonie w sierpniu ubiegłego roku. Na pełnym dystansie pokonał go wtedy Mickey Gall.