MMA PLUFCUFC Newark: Salim Touahri przegrywa z Mickeyem Gallem jednogłośną decyzją [WIDEO]

UFC Newark: Salim Touahri przegrywa z Mickeyem Gallem jednogłośną decyzją [WIDEO]

Foto: UFC

Salim Touahri (10-4) przegral z Mickeyem Gallem (6-2) po jednogłośnej decyzji  w pojedynku kończącym kartę wstępną gali UFC on ESPN 5 w Newark.

Na początku walki zawodnicy nieśmiało wymieniali ciosy i kopnięcia.  Do przodu ruszył Gall. Po szarży wepchnął Polaka w siatkę. Touahri zdołał się jednak uwolnić. Gall trafił dobrym prostym. Później Amerykanin raz jeszcze przeniósł walkę pod siatkę. Próbował w swoim stylu zajść za plecy, lecz mu się to nie udało. Cały czas kontrolował jednak polskiego zawodnika. Gall znalazł się za plecami Touahriego. Polak zdołał go zrzucić odwrócić pozycję pod siatka. Walka raz jeszcze wróciła na środek. Touahri trafił w kontrze. Później po nieudanej próbie sprowadzenia Polaka to Gall zajął dominującą pozycję w parterze. Tam zdołał jeszcze trochę poobijać polskiego zawodnika.

Drugą rundę Touahri zaczął od kopnięć i ciosów prostych. Były to jednak głównie pojedyncze uderzenia. Mickey Gall raz jeszcze docisnąłPolaka do siatki, gdzie wystrzelił mocnym łokciem. Touahri spróbował kombinacji ciosów na głowę i korpus. Obydwaj zawodnicy kilkukrotnie mocno trafili. Gall szedł do przodu z ciosami prostymi. Później Amerykanin za jedną nogę starał się obalić. Akcję tę dobrze skontrował Touahri. “Grizzly” rozłożył rywala na plecach. Polka podnosił pozycję i zadawał kolejne ciosy. Zawodnicy wstali i Gall trafił potężnymi łokciami. Touahri obalił później Amerykanina i zakończył rundę w pozycji bocznej.

Gall na początku trzeciej rundy trafił ciosami prostymi. Później obszernymi uderzeniami odpowiedział Touahri. Obaj zawodnicy mocno już się otwierali. Polak podjął nieudaną próbę obalenia. Statystyki ciosów były bardzo zbliżone, obaj sporo trafiali. W połowie rundy Touahri  oddał plecy rywalowi pod siatką. Touahri wybronił się jednak i zawodnicy wrócili do stójki. Gall trafił naprawdę mocnymi ciosami i ponownie znalazł się za plecami Polaka. Touahri  zrzucił rywala z pleców. Jego nawałnica ciosów została jednak szybko przerwana. W ostatnich sekundach Gall zaliczył dodatkowo skuteczne obalenie.

Wszyscy sędziowie punktowali zgodnie – 29-28 dla Mickeya Galla. Salim Touahri w trzeciej walce dla UFC poniósł trzecią porażkę.